Nowości & trendy
1 grudzień 2012
Wenezuelki podkreślają, że uwielbiają dobrze wyglądać i fantastycznie czuć się we własnej skórze, co stanowi dla nich motywację do szczególnego dbania o urodę. Ich zewnętrzne piękno zostało wielokrotnie docenione w światowych konkursach miss. W czym tkwi sekret olśniewających urodą kobiet z Wenezueli?
Latynoski dążą do zlikwidowania wszelkich mankamentów i uzyskania perfekcyjnego wyglądu, gdyż atrakcyjna prezencja w ich przekonaniu jest ścieżką do zdobycia kariery. Nie bez powodu przyjęło się twierdzić, iż Wenezuela stanowi fabrykę piękna.

To tu wykonuje się najwięcej operacji plastycznych, a pierwsze zabiegi stanowią zwykle prezent z okazji quinceañery, czyli piętnastych urodzin, w trakcie których dziewczynka oficjalnie staje się kobietą. Najpopularniejszymi operacjami są powiększanie piersi, pośladków, liposukcja i korekta nosa. Kobiety regularnie wypełniają sobie na twarzy zmarszczki i bruzdy botoksem i kwasem hialuronowym, dzięki czemu skutecznie zatrzymują procesy starzenia się skóry.

Wenezuelki wychodzą z założenia, że dla urody warto cierpieć. Nie ukrywają, że satysfakcjonujący rezultat pierwszego przeprowadzonego zabiegu skłania do podjęcia decyzji o dalszym udoskonalaniu, często wyimaginowanych, niedociągnięć natury.
 

fot. southmp3.org
 
W Wenezueli kobiety otwarcie przyznają się do ingerowania w swoje ciało za pomocą chirurgicznego skalpela, ale jednocześnie zaznaczają, iż przestrzegają drakońskich diet oraz żywią ogromne zamiłowanie do sportu, co pozwala im na utrzymanie zgrabnej i smukłej sylwetki.

Wenezuelki często korzystają z oferty gabinetów kosmetycznych. Kobiety zwracają szczególną uwagę na pielęgnację skóry i paznokci u rąk, dlatego chętnie poddają się zabiegom manicure, kąpielom dłoni w rozgrzanej parafinie. Wielką przychylność wśród Latynosek zyskała sobie stylizacja paznokci metodą akrylową i żelową.

Wenezuelki wiedzą, że hollywoodzki uśmiech stanowi prawdziwą ozdobę, dlatego codziennie dbają o zdrowie zębów oraz inwestują w zabiegi stomatologii estetycznej poprawiające ich wygląd. Dzięki fachowcom zyskują proste, duże i śnieżnobiałe.

Latynoski mają świadomość, że długie i proste włosy są synonimem zmysłowości, a także czynią kobietę młodszą, dlatego bardzo dbają o ich kondycję. Skracają je raz w miesiącu przeważnie „o szerokość palca”. Fryzjer umiejętnie cieniuje włosy zmniejszając tym samym ich objętość. Wenezuelki nie decydują się na farbowanie włosów, gdyż ich pigment jest bardzo ciemny, w konsekwencji czego koloryzacje są trudne do przeprowadzenia. Ponadto, latynoski wiedzą, że ich atutem są szczególnie mocne i zdrowe włosy, dlatego nie chcą niszczyć ich struktury.

W Wenezueli ludzie kochają piękno, które nie zawsze jest darem natury, a często wytworem kompetentnych lekarzy. Uroda dla tutejszych kobiet stanowi podstawową wartość, dlatego latynoski tak starannie dbają o swój wygląd.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 8526

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+