Jak kobiety w różnych krajach dbają o siebie? – Hawaje
5 listopad 2012
Kobiece piękno ma wiele postaci. Każda z pań może więc zachwycać i błyszczeć. Wystarczy tylko odpowiednio o siebie zadbać. Metody na pielęgnację urody zależą nie tylko od upodobań, ale także od miejsca zamieszkania. Dziś kontynuujemy więc urodową podróż dookoła świata i przyjrzymy się metodom stosowanym przez mieszkanki rajskich Hawajów.
Kobiety mieszkające na Hawajach najbardziej cenią sobie relaks. W końcu na wyspach pełnych piasku, palm i szumu mórz jest on wyjątkowo wyrafinowany. To dzięki relaksującym masażom oraz tradycyjnym rytuałom wspomagającym urodę Hawajki wyglądają zawsze promiennie. W końcu nie od dziś wiadomo, że odprężona, radośnie uśmiechnięta kobieta potrafi zniewalać. Dlatego też mieszkanki Hawajów często korzystają z usług masażystów.
 

fot. famoustourisms.com

Jednym z najpopularniejszych hawajskich masaży jest Lomi Lomi. W swojej ojczyźnie nazywany jest „masażem troskliwych/kochających rąk”. W dawnych czasach towarzyszący rytuałowi przejścia, dziś stał się przede wszystkim sposobem na relaks i odzyskanie harmonii pomiędzy ciałem duszą. Poprawia on także przemianę materii i zmniejsza napięcie mięśni wywołane stresem. Co ciekawe, tropikalnego luksusu w postaci masażu Lomi Lomi, każda z nas może doświadczyć na własnej skórze, bowiem wiele salonów masażu i SPA ma go w swojej ofercie.

Hawajki mogą się poszczycić piękną, ciemną karnacją oraz delikatną cerą, o którą bardzo dbają. Bardzo często poddają się kąpielom w łaźniach parowych oraz korzystają z dobrodziejstw rosnących w ich ojczyźnie ziół i roślin. Do ich ulubionych urodowych rytuałów należy peeling z cukru trzcinowego.

Nawilżający hawajski peeling cukrowy

Skład:
Szklanka cukru trzcinowego
Kilka łyżek oleju (palmowego, oliwy z oliwek lub oleju migdałowego)
Opis: Cukier mieszamy z kilkoma łyżkami oleju, do uzyskania lekko lejącej konsystencji. Tak przygotowany peeling wmasowujemy w ciało i zostawiamy na skórze na około 2 minuty. Po upłynięciu dwóch minut, zmywamy peeling z ciała.

Hawaje to region, w którym rośnie wiele tropikalnych owoców takich jak ananasy czy banany. Mają one właściwości, wykorzystywane przez mieszkające tam kobiety do dbania o urodę. Bananowe maski do włosów, ananasowe balsamy do ciała i kremy są często obecne w ich kosmetyczkach. Na szczęście nie tylko one mogą stosować tego typu preparaty. Na naszym rynku wiele jest bowiem podobnych produktów. Bardzo dobre efekty w pielęgnacji włosów bądź skóry dają również kosmetyki domowej roboty, które każda z nas może przyrządzić sama. Za przykładem Hawajek wykorzystajmy więc magiczną moc tkwiącą w tropikalnych roślinach!

Uelastyczniająca bananowa maska na włosy

Skład:
1-2 banany
Opis: Banany rozgniatamy widelcem i nakładamy na wilgotne włosy. Na głowę nakładamy foliowy czepek i owijamy ją ciepłym ręcznikiem. Po 15 minutach zmywamy bananową maseczkę letnią wodą i myjemy włosy delikatnym szamponem.

Regina Łukasiewicz 
Ilość wyświetleń: 3731


Google+ Obserwuj w Google+