Kosmetyka twarzy
27 październik 2012
Przetłuszczająca się skóra jest zmorą wielu kobiet. Błyszczącą się twarz, wypryski i wągry próbujemy ukryć pod makijażem, który tylko wzmaga kłopoty ze skórą. Na szczęście z pomocą przychodzą nam zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym nasza cera będzie wyglądała pięknie i zdrowo.
Skóra przetłuszczająca się

Problem z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, to nie tylko domena nastolatek. Posiadanie cery tłustej, ze skłonnością do łojotoku, jest cechą uwarunkowaną genetycznie, ale okresowa nadaktywność gruczołów łojowych, może być też spowodowana wzrostem poziomu progesteronu w organizmie, albo stresem.

Tłusta cera ma swoje wady i zalety. Z jednej strony jest mniej podatna na szkodliwe warunki atmosferyczne, lepiej znosi mróz, wiatr i słońce. Z drugiej strony, nadmiar łoju sprawia, że twarz wygląda szaro i nieestetycznie – świeci się i ma widoczne, rozszerzone pory. Jeżeli nie zadbamy o odpowiednie oczyszczanie skóry , prędzej, czy później pojawią się na naszej twarzy krosty, a później trądzik.

Najwięcej gruczołów łojowych znajduje się na twarzy – w strefie T (czoło, nos, broda), na plecach i na linii mostka. To w tych miejscach najczęściej pojawiają się nieestetyczne krosty i zmiany trądzikowe, dlatego te części ciała powinniśmy szczególnie dbać.

Jakie zabiegi wybrać?

Jeżeli popularne kosmetyki nie pomagają na nasze problemy z cerą, najlepiej udać się po pomoc do gabinetu medycyny estetycznej. Istnieje wiele zabiegów, dzięki którym nasza cera będzie wyglądała zdrowo i pięknie.

Szczególnie polecana jest mikrodermabrazja, zarówno diamentowa, jak i korundowa. Oczyszczenie skóry z warstwy łoju i martwego naskórka przeciwdziała rozwijaniu się bakterii beztlenowych, a co za tym idzie, powstawaniu krost i zmian trądzikowych. Dzięki temu zabiegowi, pozbędziemy się też blizn i przebarwień powstałych w miejscu krost. Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu, jednak najlepiej jeżeli mikrodermabrazja wejdzie nam w nawyk. Na początku, w odstępie dwutygodniowym, wykonajmy kilka serii zabiegu, później, raz na dwa miesiące, wystarczy zrobić zabieg przypominający. Regularne korzystanie z zabiegu mikrodermabrazji sprawi, że nasza skóra będzie gładka, czysta i promienna.

Drugim sposobem jest peeling chemiczny. Dzięki niemu, nasza skóra będzie gładka i przestanie się świecić. Trzeba jednak pamiętać, że chemiczne oczyszczanie twarzy to silny zabieg, a skóra po nim potrzebuje specjalnego traktowania.

Jednym z takich zabiegów jest Peeling Keratoregulateur, w skład którego wchodzi kwas salicylowy, który działa przeciwzapalnie i aminokwasy, działające bakteriobójczo. Zabieg Keratoregulateur oczyszcza skórę z martwych komórek, ale też łagodzi podrażnienia, zmniejsza widoczność porów i przyspiesza gojenie istniejących wyprysków i blizn po nich. Jest to peeling idealny dla osób z cerą tłustą i trądzikiem.

Zabiegi medycyny estetycznej dają długotrwały efekt, którego nie zdołamy uzyskać stosując zwykłe kosmetyki. Dlatego, jeżeli mamy cerę tłustą, powinnyśmy udać się na konsultację do dermatologa lub specjalisty medycyny estetycznej, żeby wybrać najlepszą metodę pielęgnacji problematycznej skóry.

Ceny:
Mikrodermabrazja:
  • Diamentowa: od 100 zł
  • Korundowa: od 120zł
Peeling Keratoregulateur: od 150 zł


Karolina Brzeska
Ilość wyświetleń: 4795

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+