Eko
1 październik 2014
Wiele osób potrafi właściwie „traktować bieliznę”. Jeśli masz swój ulubiony model biustonosza, wypróbuj kilka naszych porad, aby cieszyć się nim jak najdłużej.
Pranie ręczne albo kulki
Jeśli absolutnie nie można prać ręcznie, należy korzystać ze specjalnych woreczków albo z kuli do prania. Cena jednej kulki do prania to 2 zł. Nawet jeżeli przestrzega się wszystkich zasad i dba się o bieliznę, kiedyś trzeba się z nim rozstać. Ze względu na oszczędność czasu wrzucasz bieliznę do pralki, zamiast prać ją ręcznie? Zastosuj zatem specjalną technikę: włóż jedną miseczkę biustonosza w drugą i umieścić go w zawiązywanym woreczku. Chodzi o to, by się nie splątał się z resztą ubrań i by się nie powyginał. Nie wolno stosować klasycznego proszku do prania. Spowoduje on zżółknięcie gumek w bieliźnie.

Pamiętaj:
• Nie wolno stosować gorącej wody, gdyż może zniszczyć delikatną tkaninę.
• Używając pralki – temperaturę należy ustawić na maksymalnie 40 stopni.
• Nie wolno płukać bielizny w płynach zmiękczających, ponieważ mogą uszkodzić włókna materiału. • Należy suszyć bieliznę w pozycji rozwieszonej albo na płasko
• Nie wolno suszyć bielizny na słońcu albo na kaloryferze, ponieważ niszczy to kolory

Żywotność bielizny
Każda bielizna ma swa „żywotność”, a więc czas, jaki jest zalecany do jej używania. W okresie tym zachowana jest jakość bielizny i jej funkcjonalność. Gdy często używa się biustonosza, należy wymienić go co 4 do 6 miesięcy. Najlepiej jest kupić przynajmniej trzy modele, które używa się wymiennie. Koszt w drogim , firmowym sklepie marki Triumf to 3x100 zł czyli 300 zł. W sieciówkach wyniesie to 40 x3 czyli 120 zł. Dzięki tym zakupom biustonosz szybko nie zużyje się szybko.

photo/ftape.com


Przechowywanie biustonosza
Należy wygospodarować w szafie odrębne miejsce dla bielizny. Poważnym błędem jest przechowywanie bielizny w jednym miejscu z innymi akcesoriami. Prawidłowe przechowywanie bielizny może przedłużyć jej życie zwłaszcza jeśli ma formowane miseczki. Wrzucanie ich byle gdzie, może je zdeformować. Popularne składanie biustonoszy ,,miska w miskę” także nie jest polecane.

Agnieszka Szczepanik
Ilość wyświetleń: 2533

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+