Dermatologia estetyczna
17 czerwiec 2014
Blizny mogą powstać w wyniku operacji chirurgicznych, po nacięciach skóry, przebytym trądziku czy doznanych oparzeniach. Potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, a także obniżyć poczucie własnej wartości.
Dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na uporanie się z tym problemem. Mamy do czynienia z wieloma rodzajami blizn. Należy, zatem wybrać odpowiednia metodę ich usunięcia. Najskuteczniejszą metodą usuwania i niwelowania blizn jest metoda laserowa.

Blizny po trądziku
Jest to złożony proces. Metody ich likwidacji dobierane są indywidualnie.
- Laser frakcyjny CO2 – Metoda ta świetnie sprawdza się przy trądziku i towarzyszących mu przebarwieniach cena od 300 zł uzależniona od powierzchni skóry, na jakiej ma być użyty laser.

Blizny pooperacyjne
Są to zazwyczaj głębokie uszkodzenia skóry. Wymagają one serii zabiegów w zależności od głębokości i wielkości blizn.
- Laser frakcyjny Erbium – Zabieg polega na uszkodzeniu komórek w tkankach i pobudzenia ich do produkcji kolagenu, co sprawi, że staną się one mniej widoczne i gładsze. Należy go powtórzyć kilka razy. Cena od 400 zł uzależniona od wielkości blizny.

Blizny powypadkowe 
Powstają w wyniku mechanicznych urazów. Proces ich niwelowania jest długotrwały i złożony.
- Perfect Skin Trio - To połączenie trzech laserów, które działają nie tylko na, zewnątrz ale i wewnątrz skóry sprawiając, że blizny spłycają się i są mniej widoczne. Cena od 300 zł uzależniona od rodzaju blizny i jej wielkości.

Pamiętajmy jednak, że efekty nie zawsze będą widoczne od razu i trzeba uzbroić się w cierpliwość by uzyskać upragniony wygląd.

Justyna Waśkowicz
Ilość wyświetleń: 4391

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+