Mama SPA
9 lipiec 2013
W trakcie ciąży musisz dbać nie tylko o siebie, ale także o swoje maleństwo. Zwłaszcza w trakcie upałów. Dlatego też powinnaś pamiętać o kilku szczególnie ważnych zasadach, które pozwolą ci cieszyć się ciążą i piękną pogodą.
Nawodnienie
W prawidłowym odżywianiu niezwykle ważne jest wypijanie 2 litrów wody dziennie. Kobieta w ciąży natomiast powinna jej wypijać już przynajmniej 3 litry. Dzięki temu unikniesz uczucia suchości w gardle oraz twoja skóra pozostanie cały czas nawilżona. Wskazane jest nosić przy sobie zawsze małą butelkę z napojem oraz chusteczki nawilżające, które pozwolą odświeżyć się w każdej sytuacji.

Unikaj słońca!
Choćbyś bardzo kochała opalanie, w trakcie ciąży ogranicz je, a najlepiej zrezygnuj z niego. Ciało ciężarnej nie powinno być wystawiane na słońce, gdyż może to grozić odklejeniem się łożyska. Dlatego jeśli zamierzasz wyjść z domu powinnaś mieć przy sobie kilka rzeczy:
  • Kapelusz z dużym rondem, który ochroni twoją twarz i szyje od poparzeń
  • Wodę mineralną
  • Krem z filtrem, który ochroni twoją skórę przed szkodliwymi promieniami UV
W trakcie spacerów korzystaj z zacienionej części chodnika. Postaraj się też ograniczyć wychodzenie z domu w godzinach, w których aktywność słońca jest największa czyli między godziną 12-15. Na przechadzkę wybierz się wieczorem, gdy powietrze jest bardziej rześkie, a temperatura niższa.

photo/flickriver.com

Strój
Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, ale noszenie ciuchów z odpowiednich materiałów również pozwoli ci pozbyć się dyskomfortu. Ubrania jakie nosisz powinny być luźne – wskazane są letnie długie sukienki, najlepiej z bawełny. Z tego materiału warto mieć też bieliznę, gdyż lepiej przepuszcza powietrze, dzięki czemu poczujesz się bardziej komfortowo. Zrezygnuj z noszenia stringów i zastąp je bezszwowymi figami, które nie będą ci się wpijać w skórę. Pozwolą ci też one uniknąć grzybicy pochwy, na która tak bardzo jesteś narażona.

Tych kilka prostych wskazówek pozwoli ci nie tylko właściwie zadbać o siebie, lecz także cieszyć się wypoczynkiem i urlopem.

Dorota Szeliga

ZOBACZ TAKŻE: 

Niebezpieczna ciążowa fobia

Badania w I trymestrze ciąży

Badania w II trymestrze ciąży
Ilość wyświetleń: 2818

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+