Kosmetyka twarzy
20 maj 2013
Zbliża się wieczór, chcesz wyjść, ale nie masz czasu na wykonanie pełnego makijażu, umycie włosów i ułożenie fryzury? Oto kilka porad, jak szybko zmienić makijaż z dziennego na wieczorowy i fryzurę tak, aby wyglądać, jakbyś przygotowywała się kilka godzin.
Po pierwsze: Nie wpadaj w panikę
Po dniu spędzonym w biurze na pewno czujesz się niezbyt świeżo. Jeśli masz możliwość – weź szybki prysznic. Na włosy załóż czepek lub staraj się ich nie zmoczyć. Nie zmywaj makijażu – i tak nie masz czasu na wykonanie go od nowa. Twój dzienny makijaż i fryzura posłużą jako baza, na których będziesz pracować.
Trik: użyj chusteczek matujących, aby skóra nie błyszczała się po całym dniu.

Po drugie: Zmień makijaż
Dzienny makijaż to delikatny makijaż. Jedna warstwa tuszu do rzęs nałożona z rana nie pozostawi grudek, więc nie będzie problemem nałożenie dodatkowych warstw, które pogłębią twoje spojrzenie, narysowanie mocnej kreski. Podkreśl mocniej brwi. Także cienie na dzień są zwykle jasne, delikatne, więc można je przykryć cieniami o ton ciemniejszymi. Wybierz zestaw cieni w odcieniu zbliżonym do tych, których używałaś rano. Jeśli rano nakładałaś cienie tylko na ruchomą powiekę – tym razem nakładaj je również na nieruchomą. Jeśli nie malowałaś kresek – namaluj je. Makijaż wieczorowy musi być wyrazisty.

photo/trendland.com

Po trzecie: focus na policzki
Róż rzadko pojawia się w dziennym makijażu, dlatego nie bój się pracować z nim przy makijażu wieczorowym. Odrobina różu ożywi twoje policzki, podkreśli rysy twarzy, wymodeluje je i zaakcentuje. Uważaj jednak, aby nie przesadzić – nie możesz wyglądać jak porcelanowa lalka.

Po czwarte: szminka
Już pewnie nie pamiętasz, jaką szminką czy błyszczykiem malowałaś usta rano. Szminka ściera się najszybciej, a w makijażu wieczorowym pozwoli ci także najszybciej zmienić twój wygląd. Dobierz żywy, wyrazisty odcień – zwłaszcza po męczącym dniu w pracy.

Po piąte: stylowe włosy
W końcu – włosy. Fryzura zależy od tego, jaki masz typ włosów, w jakiej fryzurze czujesz się komfortowo oraz oczywiście od okazji. Możesz skorzystać od szamponu na sucho – wystarczy spryskać włosy, aby je odświeżyć. Możesz spiąć je w wygodny kok, szybko zakręcić pasma za pomocą… prostownicy lub związać w kucyk, zapleść w warkocz, albo pozostawić rozpuszczone. Wreszcie ozdoby, jak wsuwki, opaski czy fascynatory odwrócą uwagę od niezbyt wyszukanej fryzury.

I pamiętaj o najważniejszym: pewność siebie doda ci sexapilu!

Agnieszka Bukowczan-Rzeszut
Ilość wyświetleń: 2841

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+