Baby SPA
7 listopad 2013
Nie każda z mam ma możliwość i komfort zostać z dzieckiem w domu. Sytuacja finansowa i pracodawcy wymuszający na młodych mamach szybki powrót do pracy, to główne powody szybkiego powrotu po urlopie macierzyńskim.
W związku z tym pozostaje najważniejsza kwestia, kto zajmie się twoim maleństwem?

Kto jak nie babcia?
Jeżeli znalazłaś się w grupie kobiet, które wracają do pracy po krótkim okresie macierzyńskim, potrzebna jest ci pomoc. Jeżeli któraś z waszych mam jest na miejscy- jesteście wielkimi szczęściarzami. Przecież babcia zajmie się maleństwem najlepiej jak potrafi, otoczy go miłością i babciną troską. Jeśli jesteście w znacznej większości rodziców, którzy muszą znaleźć pomoc gdzie indziej, nie martwcie się, jest kilka sposobów, jak wybrać najlepszą nianie dla swojego maleństwa. Jakikolwiek sposób wybierzesz na znalezienie niani, czy to będzie ogłoszenie, internet, agencja, polecenie znajomych, najważniejsza jest rozmowa i Wasze spotkanie.

Pierwsze wrażenie
Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach? Na samym początku ustalcie sobie cel, jaki wyznaczycie nowej niani. Po co właściwie jest wam potrzebna oraz jakie obowiązki ma wykonywać. Następnie zastanówcie się wspólnie jaka powinna być, stwórzcie sobie jej obraz, aby móc porównywać do czegoś kandydatki, które się u was pojawią. Kiedy dziewczyna się już u was pojawi, musicie stwierdzić, czy odpowiada wam wizualnie. Czy jej styl ubierania wam pasuje, czy jest zadbana. Jeśli wasze dziecko jest na tyle duże, warto aby uczestniczyło w spotkaniu. Od razu zobaczysz jak oboje wobec siebie się zachowują, jakie podejście do dziecka ma kandydatka. Ważne jest jakie pytania zadaje przyszła niania: czy pyta o dziecko, o wasze zasady, czy tylko o pieniądze. Wy zapytajcie ją o sposoby radzenia sobie z buntem dziecka, jakie ma podejście do kar fizycznych. Sprawdźcie również jaką formę zabawy zaproponuje maluchowi.

photo/royalnannies.com


Spotkajcie się z kilkoma kandydatkami, będziecie mięli porównania i większy wybór. Nie zapominajcie o zdaniu dziecka, w końcu to ono będzie spędzało z nianią większość czasu. Jeszcze podczas pierwszego spotkania ustalcie godziny pracy, stawkę, rozwiązania na nieobecność niani. To z pozoru dość błahe kwestie, jednak pozwolą na dobrą organizację Waszego, jak i niani czasu. Wybór dobrej niani to bardzo ważna kwestia.

Pamiętajcie, że bardzo ważne jest zdanie waszego dziecka. Nie zrażajcie się po pierwszych nieudanych próbach. Zapraszajcie kolejne kandydatki na dni próbne, tylko wtedy będziecie mogli podjąć świadomą decyzję.

Agata Geneja
Ilość wyświetleń: 2879

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+