Kosmetyka ciała
22 czerwiec 2015
Każda z nas marzy o pięknych, lśniących i zdrowych włosach. Do tego powinny być grube i mieć dużą objętość, a nie płasko przylegać do głowy. Ale jak uzyskać taki efekt burzy włosów, gdy nasze włosy są cienkie i słabe? Okazuje się, że aby optycznie zwiększyć objętość naszej fryzury wystarczy dobór odpowiedniego uczesania, koloru i narzędzi do stylizacji.
Powszechnie uważa się, że przyczyną zbyt małej objętości włosów jest ich cienka struktura bądź po prostu mała ilość na głowie. Jednak często dzieje się tak w następstwie nieodpowiedniej pielęgnacji. Może to być stosowanie złych przyrządów lub nadmierne obciążenie włosów kosmetykami – różnego typu piankami, lakierami i olejkami.

Fryzura
Warto zacząć od dobrania odpowiedniej fryzury. Przy cienkich włosach lepiej zdecydować się na krótkie lub średniej długości włosy, obcięte w równej linii. Długie włosy tracą na sprężystości, przez co wydają się jeszcze bardziej cienkie i płaskie. Jeśli robisz przedziałek na boku, codziennie go zmieniaj – raz zaczesuj na jedną, raz na drugą stronę. W ten sposób włosy optycznie nabiorą objętości. Jeśli marzysz o grzywce, powinna ona być asymetryczna.

Koloryzacja
Wbrew pozorom kolor naszych włosów ma bardzo duże znaczenie. Można łatwo dodać optycznie objętości poprzez pasemka, refleksy i zmieszane kolory. Chodzi o to, aby przy farbowaniu użyć dwóch zbliżonych odcieni. Jeśli masz włosy blond, przy koloryzacji zmieszaj jasną farbę z brązowym kolorem. Świetnie sprawdzą się też „słoneczne pasemka” i rozświetlenia.

Pielęgnacja
Myjąc włosy, sięgaj po szampony i odżywki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji suchych i cienkich włosów, które mają na celu właśnie ich wzmocnienie. Warto raz w tygodniu sięgnąć po szampon mentolowy, który pobudzi skórę głowy i cebulki włosów. W ciągu dnia możesz odświeżać fryzurę przy użyciu suchego szamponu, który delikatnie unosi włosy i dodaje im objętości.

Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, warto skupić się na suszeniu. Wybierz suszarkę z jonizacją. Warto suszyć włosy przy użyciu specjalnej okrągłej nakładki masującej. Zawsze susz włosy zwisające do dołu z opuszczoną głową. Możesz też w takiej pozycji spryskać włosy lakierem do włosów i odczekać kilka sekund. Po wyprostowaniu się włosy będą miały widocznie większą objętość. Nie wskazane jest stosowanie innych kosmetyków, gdyż mogą one obciążać włosy. A jeśli nie wyobrażasz sobie ujarzmienia swoich kosmyków bez produktów stylizacyjnych, staraj się je nakładać jedynie na końcówki włosów, nie u nasady.

Możesz też wilgotne włosy nawijać na wałki i w ten sposób czekać, aż wyschną. Delikatne fale będą optycznie zwiększały ich objętość.

Unikaj prostownicy, gdyż wysusza ona włosy i osłabia je. W efekcie rosną one słabsze i cieńsze.
Ilość wyświetleń: 2192

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+