Family SPA
15 listopad 2013
Jesień to pora roku, którą albo kochamy, albo nie znosimy. Plucha, deszcz, wiatr, ziąb - jeśli to wszystko kojarzy ci się z jesienią, czas aby odczarować tę porę roku i dostrzec jej uroki. A ma ich całkiem sporo.
Idzie do nas Pani Jesień
Jesień już w pełni, właśnie zaczyna nas rozpieszczać po kilku dniach okropnej pogody. Bardzo szybko zapomniałyśmy o krótkich szortach i odsłoniętych ramionach. Przerzuciłyśmy się na trencze i grubsze swetry, a wspomienie o letnich sukienkach powoli się zaciera. Ale nie trać humoru. Pomimo, że lato się skończyło, wykorzystaj ciepłe jesienne dni. Pogoda często płata nam figle-rano ulewa, popołudniu piękne słońce. Jak sie przygotować do tej karuzeli? Nic prostrzego- noś ze sobą zawsze parasol i okulary przeciwsłoneczne. Warto korzystać z pięknej jesiennej aury i wybrać się do parku, bo tam jest teraz najpiękniej. Kolorowe liście, kasztany, jarzębina- wszystko to sprawia, że jesień nie jest tak straszna. Do tego ciepłe, jeszcze!, promienie słońca i przepis na idealne sobotnie popołudnie gotowy.

Na cebulkę
Ubierzcie się ciepło, najlepiej na cebulkę, bo choć świeci piękne słońce i wydaje się być bardzo ciepło, to, no właśnie, tylko się wydaje, wiatr daje o sobie znać, pogoda także bywa kapryśna. Zaplanuj, aby sobotę spędzić na dworze. Możliwości na zabawę masz wiele. Sprawdźcie, jak wygląda teraz Wasz ulubiony park, policzcie, ile drzew jeszcze nie zmieniło barwy swoich liści. Nazbierajcie kasztany, zróbcie zawody kto nazbiera ich więcej. W domu zrobicie z nich zwierzątka i ludziki. Nazbierajcie także liście- możecie ułożyć z nich piękny bukiet, rozciąć je na pół, przykleić do kartki i dorysować brakującą część. Liście mogą być również sukienkami księżniczek, czy bagażami mrówek. Wasza wyobraźnia podpowie Wam jeszcze inne rozwiązania.

Kolejną rzeczą, którą możecie nazbierać podczas spaceru i wykorzystać ją do kreatywnych pomysłów jest jarzębina. Korale z niej zrobione przez Twoje dziecko, nie ustępują miejsca nawet tym od Prady. Sprawdźcie również jak pięknie opadają podrzucone do góry liście. Konkurencja będzie polegała na tym, kto złapie ich więcej, kto będzie miał więcej odpowiedniego koloru czy to szybciej i wyżej podrzuci swoje liście. Pamiętaj tylko o zasadzie fair play. Musisz przykucnąć, żeby być na poziomie dziecka. Dopiero wtedy zabawa będzie sprawiedliwa. Świeże powietrze i zabawy na dworze na pewno pobudzi Wasz apetyt. Pomyśl o tym, żeby wykorzystać dary jesieni również podczas przygotowywania obiadu. Zróbcie wspólnie zupę dyniową. Połączysz dzięki temu świetną zabawę z obiadem. Z dyni zróbcie lampion, chociaż już po Hallowen, ale nadal będzie to świetna zabawa.

photo/citywesthotel.com


Każda z pór roku niesie ze sobą wiele wspaniałych możliwości wykorzytania jej atrybutów do zabawy. Trzeba tylko użyć wyobraźni, aby znaleźć nowe. Nie bój się pobrudzić i za nadto zmęczyć. Poczuj w sobie dziecko i wraz ze swoi rusz do zabawy!

Agata Geneja
Ilość wyświetleń: 2599

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+