Fitness
24 czerwiec 2015
Sezon plażowy w pełni, więc jeśli uważasz, że twoje ciało jeszcze nie jest perfekcyjne przedstawiamy kilka prostych ćwiczeń 10 minutowych, które pozwolą ci pozbyć się zbędnego tłuszczyku.
Zawsze jest dobry moment, aby rozpocząć walkę o lepszą formę, a także szczuplejszą sylwetkę. Na pozbycie się tłuszczu najlepiej wpływają ćwiczenia cardio, czyli trening wytrzymałościowy , który podnosi poziom tętna do 70-80% jego maksymalnej wysokości. Do najprostszych, ale i najefektywniejszych ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową należą:

Bieganie. Zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu w miejscu z wysokim unoszeniem kolan. Ta aktywność jak żadna inna wpływa holistycznie na nasz organizm.

Skakanka. Obunóż, na zmianę, z obrotem bioder. Skakanie na skakance ma wiele funkcji – spala tkankę tłuszczową, ale również angażuje mięśnie nóg, ramion, brzucha czy pośladków.

Ćwiczenia na stepie. Step jest idealnym narzędziem podniesienia pośladków (a je również chcemy ujędrnić), ujędrnienia skóry, a przede wszystkim spalenia zbędnego tłuszczu – wypady, wymachy, nogą, wyskoki – opcji jest bez liku.

photo/kettler.net


Ostatnie i najważniejsze ćwiczenie – sen. Organizm potrzebuje średnio 7h snu. Jego niedobór spowalnia produkowanie enzymu odpowiedzialnego za uczucie głodu i nasycenia. A jak wiadomo to nadmiernie spożywane kalorie wpływają zgubnie na wygląd.

Warto poświęcić na ćwiczenia 20 minut 3 razy w tygodniu - w szybkim tempie przyniesie to satysfakcjonujące efekty spalenie tłuszczyku, poprawa formy i świetne samopoczucie. Należy jednak pamiętać o dobrze aktywności adekwatnej do obecnej formy oraz kondycji.

Nadia Felix
Ilość wyświetleń: 4392

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+