Mama SPA
27 marzec 2013
Podczas ciąży potrzebujesz zdrowej i zbilansowanej diety, która dostarczy rozwijającemu się maluszku niezbędnych składników odżywczych. Jednak ze względu na swój odmienny stan wcale nie musisz jeść za dwoje.
Proporcje najważniejsze
Choć w czasie ciąży dodatkowe kalorie są potrzebne, nie oznacza to, że konieczne musisz jeść za dwoje. Kobieta w ciąży potrzebuje przeciętnie tylko ok. 300 kalorii więcej. Taka ilość pomoże jej zdobyć „zdrowy” nadmiar kilogramów.

Kobieta, której waga jest normalna, w czasie ciąży może przytyć ok. 11 kg. Kobiety z niedowagą mogą uzyskać od 12 do 18 dodatkowych kilogramów. Nawet kobiety z nadwaga mogą utyć w czasie ciąży, ale jedynie ok. 6 kg.

Ciąża mnoga
Jeśli spodziewasz się bliźniaków, uzyskanie odpowiedniej ilości masy ciała jest bardzo ważne, ponieważ twoja waga wpływa na wagę niemowląt. A ponieważ bliźniaki często przychodzą na świat przed terminem, wyższa masa urodzeniowa jest bardzo ważna dla ich zdrowia. Jeśli spodziewasz się dwójki maluszków, wartość energetyczna twoich posiłków powinna wynosić od 3000 do 3500 kalorii dziennie. W ten sposób uzyskasz od 15 do 20 niezbędnych kilogramów.

photo/nigerian-girls.com

Czy mogę schudnąć w czasie ciąży?
Jeśli kobieta z dużą nadwagą zachodzi w ciążę, jej lekarz może pozwolić jej na spożywanie dietetycznych posiłków. Jednak tego typu dieta powinna się odbywać pod czujnym okiem lekarza prowadzącego ciążę. W przeciwnym razie zapomnij o diecie. O odchudzaniu należy pomyśleć długo przed zajściem w ciążę. Jak zdrowo przybrać na wadze? Niektórym kobietom zaleca się przybrać na wadze w czasie ciąży w trosce o zdrowie maluszków (np. tym, które spodziewają się bliźniaków). Szczególnie, jeśli przed ciążą zmagały się z niedowagą.

Jak zdrowo przybrać na wadze w czasie ciąży?
Postaw na sycące, ale koniecznie zdrowe, przekąski, takie jak: orzechy, pestki dyni, rodzynki, suszone owoce i jogurty. Wprowadź do swojej diety także awokado, mango i winogrona. Te zdrowe owoce należą do najbardziej kalorycznych.

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 2883

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+