Zabiegi
16 październik 2013
Chirurgia plastyczna jest tak bardzo popularna, że lekarze są w stanie poprawić niemal każdy szczegół. Teraz w Azji pojawił się nowy trend. Otóż Koreanki coraz częściej decydują się na korekcję swojego uśmiechu.
Duże usta wyznacznikciem sukcesu?
Dla kobiet pracujących zwłaszcza w zawodach usługowych ładny i duży uśmiech bywa często połową sukcesu. Tym samym stał się pożądany wśród kobiet, które naturalnie mają smutny i przygaszony wyraz twarzy. Na pomysł wpadła pewna Koreanka. Jako pierwsza zaczęła szukać chirurga, który zmieni układ jej warg, tak by mogła w inny sposób się uśmiechać. Zabieg polega na zerwaniu silnych mięśni szczęki, naturalnie ciągnących wargi w dół, a następnie na delikatnym podniesieniu kącików ust do góry tak, aby powstał delikatny i subtelny uśmiech. Tym sposobem nastała era zmieniania mimiki twarzy.

Smile light
Obecnie zabieg zyskał na popularności w całej Azji. Nazwano go „Smile Light”. Dzięki niemu twarz sprawia wrażenie zawsze pogodnej i przyjaznej. O samym zabiegu warto jeszcze wspomnieć, że o ile nie trwa długo, to jest bolesny i oczywiście drogi. Początkowo zabieg uważany był jako anty-aging. Obecnie najczęstszymi klientkami są kobiety w wieku 20-30 lat.

photo/randomwire.com


Popularność zabiegu wynika przede wszystkim z zachodnich trendów, gdzie kobiety mają większe usta i większy ich kąt niż usta Koreanek. Ogólnie można zauważyć chęć Azjatek do osiągnięcia rysów twarzy zbliżonych do kobiet z Zachodu.

Chirurgia plastyczna kwitnie z roku na rok. Jak podają statystyki, 20 procent kobiet z Korei jest przynajmniej po jednym zabiegu plastycznym. Co ciekawe Korea nie jest liderem. W rankingu królują Stany Zjednoczone i Brazylia.

Tekst pochodzi ze strony: www.beautybook.pl


Ilość wyświetleń: 4850

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+