Mama SPA
3 luty 2014
Wiele przyszłych mam w ciąży pięknieje, ale jednocześnie obawiają się powstania rozstępów czy też utraty elastyczności skóry. O tym, czy wróci ona do dawnego wyglądu decydują hormony, geny, ale też odpowiednia pielęgnacja.
Lirene Będę Mamą to cztery kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry kobiet w ciąży. Ich receptury zostały oparte na bezpiecznych i skutecznych składnikach aktywnych, które pomagają przeciwdziałać utracie jędrności i powstawaniu rozstępów. Kosmetyki rekomendowane są przez lekarzy ginekologów, a ich zapach został wybrany przez kobiety w ciąży.
Ciąża to wyjątkowy stan, podczas których ciało kobiety ulega przemianom. Zmiany w gospodarce hormonalnej potrafią korzystnie wpłynąć na stan cery czy włosów, ale jednocześnie nie pozostają obojętne na skórę ciała. Na początku ciąży zmiany te wydają się korzystne, ponieważ pod wpływem działania hormonów skóra staje się napięta i wygładzona. Jednak wraz z zaawansowaniem ciąży i zwiększeniem masy ciała, poddawana rozciąganiu, traci swą elastyczność i nawilżenie. Naczynia krwionośne stają się osłabione i uwidaczniają się w postaci tzw. pajączków. Hormony powodują dodatkowo rozszczelnianie zarówno naczyń krwionośnych, jak i limfatycznych, przez co dochodzi do powstawania opuchnięć i obrzęków, a w konsekwencji cellulitu.

U nielicznych kobiet silnie rozciągnięcie skóry w czasie ciąży nie pozostawia widocznych śladów, i w miarę szybko po porodzie odzyskuje ona dawną elastyczność. U części wiotkość pozostaje na dłużej, ale odpowiednimi kosmetykami udaje się po czasie odzyskać odpowiednie napięcie. Jeszcze u innych – rozciągnięcie pozostawia trwałe pamiątki w postaci rozstępów. Dlatego tak ważne jest stosowanie specjalnych kosmetyków dla mam, by dodatkowo wspomóc skórę w ciążowej i poporodowej regeneracji.

Problem numer jeden – rozstępy
Rozstępy powstają w wyniku wahania masy ciała, wysiłku oraz zmian hormonalnych skutkujących nadmiernym przeciążeniem osłabionych włókien tkanki łącznej oraz uszkodzeniami białkowej macierzy podtrzymującej skórę. Gdy już się pojawią, wyglądają jak paski delikatnej, różowej skóry, które z czasem bledną, pozostawiając ślady w postaci nieregularnych linii. Najczęściej umiejscawiają się na brzuchu, biodrach, piersiach, udach i pośladkach, czyli obszarach, które „poszerzają się” w czasie ciąży. Zmiany o kolorze różowym, we wczesnej fazie, można jeszcze z sukcesem usunąć, dobierając odpowiednie preparaty pielęgnacyjne. Warto pamiętać, że im wcześniej przyszła mama zacznie stosować preparaty wzmacniające strukturę skóry (zwykle polecane od 4. miesiąca ciąży), tym bardziej opóźni lub uniknie powstawania rozstępów.

photo/dlalejdis.pl

Nie tylko brzuch
Kobiety w ciąży skupiają się przede wszystkim na silnie rozciągającej się skórze brzucha, ponieważ tę zmianę widać najszybciej i jest najbardziej spektakularna. Trzeba jednak pamiętać, że przez 9 miesięcy osłabieniu ulega skóra innych części ciała. Specjalnego traktowania wymagają piersi, które należy pielęgnować przy pomocy preparatów o działaniu nawilżającym i ujędrniającym. Zmianom ulega też pH skóry strefy intymnej, co może stać się przyczyną podrażnień i infekcji, dlatego miejsca intymne wymagają szczególnej pielęgnacji przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków. Ponieważ na skutek zmian hormonalnych skóra całego ciała staje się bardziej sucha, wiotka i mniej elastyczna – warto poświęcić czas na wmasowanie odpowiednich preparatów nawilżających i antycellulitowych.

Nowa linia Lirene Będę Mamą to cztery kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry kobiet w ciąży – Intensywne serum zapobiegające rozstępom, Wygładzający balsam antycellulitowy, Ujędrniające serum na biust oraz Kremowy płyn do higieny intymnej. Produkty zawierają składniki aktywne o skutecznym działaniu potwierdzonym w badaniach. Są rekomendowane przez lekarzy ginekologów, a ich zapach został wybrany przez kobiety w ciąży. Kosmetyki Lirene Będę Mamą:
  • Intensywne serum zapobiegające rozstępom, pojemność: 200 ml, cena: 24,90 zł
  • Wygładzający balsam antycellulitowy, cena: 19,90 zł (200ml) 
  • Ujędrniające serum do biustu, pojemność: 150 ml, cena detaliczna: 19,90 zł
  • Kremowy płyn do higieny intymnej W ciąży pH skóry strefy intymnej ulega zmianom, co może stać się przyczyną podrażnień skóry i infekcji. Również po porodzie miejsca intymne wymagają szczególnej pielęgnacji. Kremowy płyn do higieny intymnej Lirene stworzony został z myślą o codziennej pielęgnacji i higienie delikatnej skóry miejsc intymnych kobiet w ciąży i po porodzie. Płyn delikatnie myje i odświeża miejsca intymne. Pojemność: 300 ml Rekomendowana cena: 13,99 zł
Ilość wyświetleń: 2790

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+