Nowości & trendy
27 kwiecień 2014
Z jej pomocą możemy zmienić kształt oczu czy nadać spojrzeniu bardziej tajemniczy charakter. Musimy jednak wiedzieć, która będzie najodpowiedniejsza.
Kredki do oczu mają rozmaite kolory i różną miękkość. W wyborze powinnyśmy się jednak kierować również naszym typem urody (w tym kolorem oczu) i umiejętnościami – mniej wprawna ręka lepiej poradzi sobie z miękką kredką, która jest znacznie łatwiejsza w aplikacji.

Rodzaje kredek
Zanim zdecydujemy się na zakup kredki warto zastanowić się, jaki efekt za jej pomocą chcemy osiągnąć: cienką i ostrą linię, czy np. grubszą, którą łatwo rozetrzemy? Każda z kredek jest bowiem przeznaczona do innego rodzaju makijażu.
1. Kredka twarda – w konsystencji podobna do kredki do brwi, jest jednak mniej sucha niż ona. Pozwala na rysowanie precyzyjnych, cienkich linii, lecz nie nadaje się do rozcierania.
2. Kredka miękka – ma bardziej kremową konsystencję, dzięki czemu można ją łatwo rozetrzeć, by uzyskać delikatniejszą, „miękką” linia. Można jej również użyć jako bazę pod cienie, aby zwiększyć ich intensywność i przedłużyć trwałość makijażu. Z reguły ma bardziej nasycony kolor niż kredka twarda.
3. Kredka gruba – idealna dla pań, które chcą szybko wykonać makijaż oczu przy użyciu jak najmniejszej ilości kosmetyków. Zwykle jest dość miękka, łatwa w użyciu i dobrze się ją rozciera, dlatego doskonale sprawdza się pod cieniami do powiek.
4. Kredka wodoodporna – trwała kredka przeznaczona m.in.: dla miłośniczek sportu i pań, które mają problem z łzawieniem oczu. Zadowolone będą z niej także te, które zwykle wykonują kreskę na linii wodnej oka. Kredki wodoodporne występują w różnych kolorach, mają różną grubość i miękkość.
5. Kredka automatyczna – nie wymaga temperowania, choć bywa zaopatrzona w małą temperówkę umożliwiającą łatwe i szybkie naostrzenie sztyftu, dzięki czemu narysowana linia jest cieńsza i „ostrzejsza”.

Kolory kredek
Wybór tej najlepszej dla nas dodatkowo utrudnia fakt, że kredki do oczu są dostępne w wielu kolorach. Najczęściej sięgamy po czarną, bo wydaje się nam, że jest najbardziej uniwersalna i każdej z nas pasuje. Nic bardziej mylnego! Kolor kredki powinien być dobrany do typu urody i koloru oczu. Oczy blondynek o delikatnych rysach twarzy lub pań o rudych włosach najlepiej podkreśli brązowa kredka. Czerń to najlepszy wybór dla pań o bardziej wyrazistej urodzie. Niebieskie oczy doskonale będą się prezentowały w oprawie kredki w odcieniach szarości, ale i wspomnianego brązu. Zieloną tęczówkę pięknie zaś podkreślimy kredką w odcieniach fioletu, natomiast posiadaczki brązowych oczu powinny sięgać po kredki w granatowym, zielonym, szarym i fioletowym kolorze.

photo/thebeautygypsy.com


Oprócz wymienionych wyżej kolorów w drogeriach znajdziemy też białe i cieliste kredki. Używa się ich najczęściej na linii wodnej oka, aby rozjaśnić spojrzenie, optycznie powiększyć oczy i ewentualnie ukryć oznaki ich zmęczenia.

Przy wyborze kredki warto wypróbować ją na skórze dłoni – w ten sposób sprawdzimy miękkość i rzeczywisty kolor. Dobra kredka (niezależnie od tego czy jest twarda czy miękka) nie rozmazuje się łatwo, nie łamie i nie rozpływa. Można ją łatwo naostrzyć. Ceny kredek – w zależności od marki – wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Pamiętajmy jednak, że wysoki koszt nie zawsze świadczy o dobrej jakości kosmetyku.

Daria Kłosowicz, tekst pochodzi ze strony: beautybook.pl
Ilość wyświetleń: 4440

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+