Stomatologia estetyczna
4 kwiecień 2013
Dobry implant powinien mieć krawędź pochyloną pod odpowiednim kątem. Takie rozwiązanie sprawia, że kość narasta na implant i nie ma tendencji do zanikania, jak to się często dzieje w implantach, które swym kształtem starają się wiernie naśladować anatomiczny kształt korzenia zębowego. Pytamy więc dentystę o tego typu implanty.
Niezwykle ważne jest, aby zabieg wszczepienia implantu można było wykonać bez przeprowadzania dodatkowych zabiegów augmentacyjnych (np. przeszczepów tkanek kostnych) oraz podniesienia dna zatoki (tzw. sinus lift). Oczywiści nie zawsze jest to możliwe. Dlaczego to takie ważne? Zabiegi te dodatkowo obciążają organizm pacjenta, wiążą się z dodatkowym bólem i wydłużają cały zabieg w czasie (od kilku do kilkunastu miesięcy) i znacznie podnoszą koszty leczenia. System Bicon chroni struktury anatomiczne pacjenta i w wielu przypadkach eliminuje konieczność stosowania w/w zabiegów.

Odpowiedni kształt implantu gwarancją jego trwałości
Implanty, dzięki wyraźnie pochylonej krawędzi górnej powodują, że nie tracimy kości, a często wręcz przeciwnie – wraz z upływem lat zyskujemy jej coraz więcej. Kształt implantu i procedura chirurgiczna (np. wolna preparacja łoża kostnego bez chłodzenia) sprawiają, że implanty Bicon dużo szybciej integrują się z kością, co ma niebagatelne znaczenie dla trwałości, funkcjonalności i estetyki.
photo/zyciewluksusie.pl


„Antybakteryjny” sposób połączenia implantu z łącznikiem za pomocą 1,5 stopniowego stożka samohamownego, oprócz bezwzględnej szczelności chroniącej pacjenta przed napływem i kolonizacją niepożądanych drobnoustrojów, pozwala również na uniwersalne pozycjonowanie łącznika w zakresie 360 stopni. Dodając do tego różnorodność łączników, jakie oferuje Bicon oraz niewystępujące w żadnym innym systemie rozwiązanie w postaci korony zintegrowanej z łącznikiem, otrzymujemy system dający lekarzowi, a tym samym pacjentowi możliwość uzyskania trwałej i bardzo estetycznej pracy na wiele lat. A wszystko to bez wielu, dodatkowych, niejednokrotnie skomplikowanych zabiegów obciążających pacjenta.

dr n. med. Katarzyna Maciejewska, specjalista chirurgii stomatologicznej
Ilość wyświetleń: 3303

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+