Nowości & trendy
7 marzec 2015
Wbrew pozorom mężczyźni również zwracają uwagę na twoje paznokcie i w ten sposób oceniają, czy dbasz o siebie czy nie. Dlatego powinnaś mieć zawsze idealny manicure. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić – praca, dom, dzieci, gotowanie, sprzątanie – zwykły lakier ściera się już po 2-3 dniach. Jak więc znaleźć dodatkowy czas na modny manicure?
W takim przypadku warto sięgnąć po lakiery hybrydowe, które utrzymają się na dłoniach pełne blasku i bez żadnych odprysków nawet do 3 tygodni. Obecnie na rynku furorę robi również nowe, innowacyjne rozwiązanie, czyli lakiery winylowe. Na czym polega ich fenomen, ile kosztują, jak działają i jak długo utrzymują się na paznokciach?

Tradycyjne
Zwykłe lakiery do paznokci są stosunkowo tanie, bo kupisz je w każdej drogerii czy supermarkecie już za kilka złotych. Jednak ich nakładanie często zajmuje nawet godzinę. Malujesz jedną warstwę, potem czekasz bez ruchu 20 minut, druga warstwa, a często i trzecia i znowu czekanie. A co, jeśli niechcący się wtedy do czegoś dotkniesz? Zaczynasz wszystko od nowa. Tyle zachodu, a lakier i tak szybko odpryskuje i ściera się już po 2-3 dniach.

Popularna hybryda
Na szczęście nowe technologie wychodzą nam naprzeciw znacznie ułatwiając życie każdej kobiety. Już od paru lat furorę na rynku robią lakiery hybrydowe. Czym różnią się one od zwykłych lakierów? Przede wszystkim metodą nakładania. Najpierw malujesz oczyszczoną płytkę paznokcia tak zwaną bazą (base coat), potem nakładasz kolor (jedną lub dwie warstwy), a na koniec wierzchnią odżywkę, czyli tak zwany top coat. Każdą nałożoną warstwę musisz od razu utwardzić specjalną lampą UV przez 2 minuty trzymając dłonie w lampie. Na koniec przecierasz lakier wacikiem kosmetycznym nasączonym zwykłym zmywaczem do paznokci i gotowe. Żadnych odcisków czy oczekiwania, aż lakier zaschnie. Możesz od razu wyjść z domu i robić, co Ci się żywnie podoba, nawet założyć rękawiczki. Do tego lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach od 10, aż do 21 dni. Nie odpryskuje i nie traci swojego blasku. Możesz śmiało chodzić na basen i zmywać naczynia. Zawsze wygląda, jakbyś dopiero co wyszła od kosmetyczki. Ponadto, twarda warstwa lakieru chroni paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi, zadzieraniem i złamaniami. Dzięki temu możesz spokojnie hodować długie szpony, nie obawiając się, że zaraz któryś z paznokci się złamie lub zadrze.
Kosz manicuru w gabinecie kosmetycznym: 60-120zł.

photo/lepotaizdravje.rs

Winylowe
Firmy kosmetyczne nieustanie pracują nad nowymi rozwiązaniami, szukając rozwiązań dających możliwie najlepszy efekt przy zachowaniu zdrowej i mocnej płytki paznokcia. Mowa tu o lakierach winylowych. Dzięki zawarciu polimerów winylowych, paznokcie są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi przy zachowaniu trwałego efektu. Jest to więc swojego rodzaju samoutwardzalna odmiana lakieru hybrydowego, która w zasadzie łączy zalety hybrydy, jednocześnie eliminując jej wady. W czym tkwi różnica? Do tego lakieru nie potrzebujesz warstwy bazowej. Lakier nakładasz bezpośrednio na oczyszczoną płytkę paznokcia, a na niego wierzchnią odżywkę (tzw. coat). Co najważniejsze, nie potrzebujesz tu żadnej lampy UV, co znacznie mniejsza koszt takiego manicuru. Lakier jest samoutwardzalny, czyli schnie pod wpływem naturalnego światła słonecznego. Pierwsza warstwa zastygnie już w minutę, druga, niestety podobnie jak wierzchnia odżywka, będzie wymagała minimum 10 minut, czyli znacznie dłużej, niż hybryda. Należy jednak pamiętać, że dla różnych producentów czas schnięcia lakieru może się różnić. Lakier ten utrzyma się na paznokciach około jednego do dwóch tygodni nie tracąc swojego blasku ani nie odpryskując. Tak wygląda teoria. W praktyce manicure utrzyma się na dłoniach nie dłużej, niż jeden tydzień. Musisz jednak pamiętać o nałożeniu wierzchniej warstwy. Jej pominięcie skróci czas żywotności lakieru na paznokciach zaledwie do kilku dni. Kosz jednego lakieru to 120zł (kolor i nawierzchniowa odżywka).

photo/fabfatale.com


Co więc wybrać? Podążać za modą i sięgnąć po kosztowne lakiery winylowe, oszczędzić czas z hybrydami, czy zdecydować się na klasyczny manicure? Dla zapracowanych, żyjących w ciągłym biegu kobiet polecamy manicure hybrydowy i winylowy, natomiast jeśli lubisz często zmieniać kolory paznokci i masz wystarczająco dużo czasu na zabiegi kosmetyczne - wybierz manicure tradycyjny.

Natalia Zwolińska
Ilość wyświetleń: 21174

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+