Baby SPA
11 lipiec 2013
Warszawa jest jednym z nielicznych miejsc, które oferuje najmłodszym całą masę rozrywki na czas letnich wakacji. Od kin, zajęć w przedszkolu, po „lato w mieście”. Dzieciaki naprawdę mają w czym wybierać.
Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko spędzało aktywnie czas na świeżym powietrzu pomyśl o zajęciach w Parku Agrykola. Już od 4 lipca można uczestniczyć w zajęciach piknikowych, na których organizatorzy przygotowali masę atrakcji, m. in. Stanowiska Centrum Nauki Kopernik czy służb mundurowych. Pierwszy piknik poświęcony będzie bezpiecznemu korzystaniu z komputera i Internetu. Dzieci dowiedzą się jak „obchodzić się” z multimediami, oraz jakie korzyści i zagrożenia wynikają z tego faktu.

Muzeum Niepodległości zorganizowało zajęcia dla dzieci i młodzieży, odbywające się od wtorku do piątku w godzinach 10 i 12. Tematem spotkań jest „Wehikuł historii”. Podczas zajęć dzieciaki dowiedzą się m. in. jak przez wieki zamieniał się herb Polski i orzeł na nim oraz poznają powstańcze historie. Jeśli twoje dziecko interesuje się historią, koniecznie zabierz je do Muzeum, pamiętaj jedynie, że koniecznie jest rezerwacja miejsc.

Natomiast Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy proponuje najmłodszym poznanie historii o warszawskiej Syrence. Dzieci mogą obejrzeć film tematyczny na ten temat. W Muzeum Drukarstwa atrakcją dla dzieci jest samodzielne zrobienie marmurku, a Muzeum Ordynariatu przygotowało możliwość stworzenia papierowego ryngrafu.

Warto sprawdzić co oferują Miejskie Domy Kultury, ponieważ one SA skarbnicą zajęć dodatkowych dla dzieciaków. Warsztaty taneczne, muzyczne, fotografia, warsztaty dziennikarskie – to jedynie kilka przykładów jakie proponują Domy Kultury na Śródmieściu.

Hale sportowe i pływalnie również organizują ciekawe zajęcia. Warto o tym pomyśleć, żeby twoje dziecko zaznało ruchu na świeżym powietrzu, czy nauczyło się nowej dyscypliny sportowej.

photo/naursynowie.pl


Świetlice również przewidziały organizację czasu dla najmłodszych. Proponują gry planszowe, konkursy literackie, czytanie książek i wierszy oraz warsztaty plastyczne. Zastanów się, czy to nie dobry pomysł, aby zaznajomić i przybliżyć synowi lub córce literaturę oraz rozwijać ich zdolności manualne.

Sale zabaw często organizują półkolonie pod hasłem „Lato w mieście”. Co tydzień zmieniają hasła przewodnie. W ciągu 5 dni dzieci np.: wykonują prace plastyczne, jeżdżą na wycieczki, oglądają bajki, odwiedzają place zabaw, wspólnie tworzą wielkie konstrukcje plastyczne. Jednym słowem nauka przez zabawę!

W zależności od tego czego oczekujesz od placówki i jakie zajęcia chcesz zaproponować swojemu maluchowi, Warszawa otwiera przed tobą mnóstwo możliwości. Jedynym ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia.

Agata Geneja
Ilość wyświetleń: 2208

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+