Zabiegi
2 kwiecień 2013
Nie dla każdej kobiety duże piersi są powodem do dumy. Są panie, które codziennie narzekają na ten „dar” od Matki Natury. Biustu w rozmiarze L może bowiem nie utrzymać nawet usztywniany stanik à la Lara Croft. W takim wypadku jedynym wyjściem może być mammoplastyka, czyli zabieg pomniejszania piersi.
Czym jest mammoplastyka?
Mammoplastyka to operacja polegająca na zmniejszeniu biustu w celu zmienienia rozmiaru, wagi i kształtu piersi tak, aby były one proporcjonalne do sylwetki. Duże, ciężkie i nieproporcjonalne do budowy ciała piersi mogą bowiem powodować bóle pleców i karku, ciągłe podrażnienie skóry (ramiączka biustonosza zostawiają bolesne wgłębienia w ramionach) oraz problemy z postawą, np. kifozę. Ponadto duże i obwisłe piersi mogą powodować zapalenie i odparzenia skóry pod piersiami. Nie wspominając już o tym, że kobiecie z dużym biustem trudniej kupić dopasowane ubrania i stanik w odpowiednim rozmiarze. Powodów do zmienienia rozmiaru miseczki na mniejszy jest więc wiele.

Mniejsze piersi na życzenie
Podczas mammoplastyki lekarz wycina nadmiar tkanki tłuszczowej i gruczołowej oraz skóry. Następnie piersi zostają podniesione do góry, a wraz z nimi brodawka sutkowa i jej otoczka. Tak ukształtowane piersi zostają zszyte. Operacja trwa zwykle ok. 4 godzin i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu piersi są owinięte w bandaż elastyczny i zostają włożone do specjalnego stanika chirurgicznego. Szwy są usuwane po ok. 2 tygodniach.

photo/natural-remedies-pro.com

Wady i zalety
Po zabiegu będą widoczne blizny pooperacyjne, które z upływem czasu mogą stać się mniej widoczne, ale nigdy nie znikną. Aby się ich pozbyć, należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej.

Innym skutkiem ubocznym może być także utrata czucia w sutkach piersi. To może prowadzić do niezdolność do karmienia piersią. Powinny o tym pomyśleć szczególnie młode kobiety.

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 3445

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+