Kosmetyka ciała
12 wrzesień 2013
Zdrowe, lśniące i naturalnie wyglądające paznokcie to efekt regularnego wykonywania biologicznego manicure. Jest on ciekawą alternatywą dla manicure klasycznego, który często uszkadza i osłabia paznokcie.
Manicure biologiczny idealnie wpasowuje się w trend dbania o siebie z wykorzystaniem naturalnej kosmetyki bez inwazyjnych zabiegów, a stawianie na to, co naturalne. Ten sposób dbania o paznokcie zakłada ich delikatne traktowanie – podczas wykonywania zabiegu nie używa się metalowych narzędzi. Paznokcie są skracane przy pomocy papierowych lub szklanych pilniczków, dzięki czemu płytka paznokcia jest nienaruszona. Zmiękczane specjalnym preparatem a następnie delikatne odsuwanie skórek drewnianym patyczkiem niweluje ryzyko rozwoju zakażeń, towarzyszące czasem wycinaniu skórek.

W przeciwieństwie do wykonywanego metalowymi przedmiotami (cążkami, pilnikami i nożyczkami) manicure’u, ten biologiczny dba o kondycję paznokci a nie tylko o ich wygląd. Metalowe pilniczki mogą prowadzić do nasilonego rozdwajania się paznokci. Manicure ten dobrze wygląda nawet przy krótkich paznokciach i może być uzupełniony o nałożenie na paznokcie kolorowego lub naturalnego lakieru.W gabinecie lub samodzielnie
Kolorowe zdobienia i zawrotna długość paznokci dziś już są passé, dzisiaj mają być one przede wszystkim zdrowe i naturalnie wyglądające. Taki efekt można uzyskać w gabinecie kosmetycznym, bądź poświęcić swoim dłoniom chwilę i wykonać manicure biologiczny samodzielnie:
• dokładnie zmyj lakier i odtłuść płytkę paznokci za pomocą bezacetonowego zmywacza
• przy pomocy papierowego lub szklanego pilniczka nadaj paznokciom ulubiony kształt
• namocz paznokcie przez kilka minut w miseczce z ciepłą wodą i odrobiną mydła (pozwoli to na zmiękczenie skórek i usunie resztki pyłu z paznokci)
• na skórki nakładamy preparat zmiękczający, a po czasie zalecanym przez producenta odsuwamy je drewnianym patyczkiem
• na zakończenie płytkę paznokciowa możemy pokryć odżywką lub lakierem w ulubionym kolorze
• w uzyskaniu jeszcze większego połysku paznokci pomoże wmasowanie w nie kropelki oliwy z oliwek

Justyna Cachel
Ilość wyświetleń: 3440

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+