Domowe SPA
20 listopad 2012
Manicure japoński nie jest nowością w gabinetach kosmetycznych, ale przez swoją skuteczność w regeneracji płytki paznokciowej, staje się prawdziwym hitem. Już po dwóch – trzech zabiegach, możemy pochwalić się widocznie zdrowszymi paznokciami. Ten niesamowity manicure możemy też wykonać samodzielnie w domu.
Manicure japoński jest wybawieniem dla osób z paznokciami łamliwymi, rozdwajającymi się i kruchymi. Aby przyniósł oczekiwane rezultaty należy go wykonywać systematycznie w odstępach 2 – 3 tygodniowych. Nie jest to standardowy manicure, bo zamiast odżywek i lakierów nakładanych pędzelkiem, w płytkę paznokcia wcieramy pastę i puder. Ale po kolei.

Do wykonania manicure japońskiego będziemy potrzebowali: pilniczka do zmatowienia płytki paznokcia, dwóch polerek, odpowiedniej pasty i pudru. Wszystkie te akcesoria i preparaty znajdziemy w gotowych zestawach, na przykład P. Shine – zestaw profesjonalny (cena ok. 230 zł).


Zestaw do japońskiego manicure
fot. zdrowie-poznan.com

Krok po kroku

1. Paznokcie przygotowujemy jak do zwykłego manicure, zmywamy pozostałości starego lakieru, usuwamy skórki i nadajemy paznokciom odpowiadający nam kształt.
2. Dwustronnym pilniczkiem matowimy płytkę paznokcia
3. Nakładamy na paznokcie pastę – używamy do tego specjalnej polerki. Pastę wcieramy w płytkę w jednym kierunku, aż do momentu, gdy będzie ona błyszczeć.
4. Nakładamy puder – niewielką ilość pudru nanosimy na specjalną polerkę i wcieramy w płytkę paznokcia w jednym kierunku. Puder zabezpieczy składniki zawarte w paście i spowoduje, że będą one wnikać w płytkę.

Całość zajmie nam około 1 godziny. Pasta nie wnika zbyt łatwo w płytkę, więc trzeba nakładać ją precyzyjnie i cierpliwie.

Bez lakieru

To wszystko. Po takim zabiegu nasze paznokcie będą błyszczeć jak po nałożeniu zwykłej, bezbarwnej odżywki i to przez okres co najmniej dwóch tygodni. Po tym czasie, zabieg musimy powtórzyć. Należy jednak pamiętać o tym, żeby podczas kolejnego manicure nie matowić całego paznokcia, tylko jego nową część, która pojawiła się tuż przy nasadzie.


fot. zdrowie-i-uroda.familie.pl

Jeśli zależy nam na regeneracji paznokci, zabieg musimy wykonywać aż do czasu zrośnięcia płytki. Przez ten okres nie należy malować paznokci lakierem.

Do manicure japońskiego używa się preparatów, które zawierają witaminy A+E, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego – stąd jego niebywała skuteczność w regeneracji paznokci. Cena zabiegu w gabinetach kosmetycznych zaczyna się już od 50 zł. Zaś kosmetyki zawarte w gotowych zestawach wystarczają zazwyczaj na kilkanaście zabiegów.

Agnieszka Kubiak-Falęcka
Ilość wyświetleń: 3455

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+