Nowości & trendy
1 październik 2012
Nie od dziś wiadomo, że Marc Jacobs jest człowiekiem wszechstronnym. Zarządza nie tylko własną marką, ale od 1997 jest również dyrektorem kreatywnym francuskiego domu mody Louis Vuitton. Jego projekty aspirują do bycia małymi dziełami sztuki, a sam Jacobs ostatnio upodobał sobie… tworzenie zapachów.
Marc Jacobs od początku celował w kwiatowe i świeże zapachy. Perfumy sygnowane jego nazwiskiem pojawiły się na rynku już w 2001 roku. Najpierw pojawiła się „Daisy”- aromat odświeżający i kojarzący się z latem. Najbardziej zachwycający okazał się jednak flakon z gumową stokrotką - nakrętką. Młodszą siostrą „Daisy” została zaś „Lola”.  W tym wypadku Marc  Jacobs postawił na nieco intensywniejszy zapach, jednak wciąż mocno kwiatowy. Dostrzegalna jest tu nutka piżma i wanilii, z elementami różowego grejpfruta i gruszki. Sama butelka perfum jest po prostu piękna i ozdobna- ciemna z wielkim, gumowym kwiatem na czubku. Następczynią okazała się „Oh Lola”- nieco bardziej uwodzicielska i zalotna. Miłośniczki słodkich zapachów poziomki i maliny z pewnością zostały zaspokojone. „Oh Lola” okazała się niezwykle słodką i soczystą nutą.

Najnowszymi perfumami, Marc udowodnił, że ma także duże poczucie humoru. Zapach nosi nazwę „Dot”- czyli po prostu kropka, zaś butelka jest w kształcie biedronki. Sam projektant mówi - „ Kropka jest ponadczasowym wzorem, który zawsze będę kochać, a jej okrągłe kształty są zawsze piękne. Spodobał mi się pomysł tych hybrydowych motylowych – biedronek, które wskazują na rodzaj wolnego ducha, kobiecości i zabawy.”

Zapach sam w sobie posiada najwyższe nuty czerwonych jagód, smoczych owoców i kapryfolium, jaśminu, wody kokosowej i kwiatu pomarańczy oraz wanilii, korzeni i piżma.  Perfumy „Dot” są już dostępne w perfumeriach i są zdecydowanym must have tego sezonu.

Marc Jacobs niedawno ogłosił, że ma zamiar zaprojektować własną linię kosmetyków. Jeżeli opakowania będą miały równie wymyślne kształty jak jego perfumy, z pewnością szybko znikną z półek sklepowych!

Paulina Lipska
Tagi: nowość
Ilość wyświetleń: 4298

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+