Masaż relaksacyjny głowy
31 październik 2014
Bóle głowy z rana, wieczorem, na pogodę lub po wysiłku. Stres, zmiana ciśnienia jak i przemęczenie na wszystkie te dolegliwości najczęściej połykamy tabletkę. Można jednak zastosować naturalniejsze i przyjemniejsze rozwiązanie jakim jest masaż głowy.
Jak działa?
Sztywnienie mięśni karku i ramion na skutek stresu lub jednostajnej pozycji powoduje skurcze. Wówczas do mózgu dociera mało tlenu i nasza koncentracja drastycznie się pogarsza. Masaż głowy i karku aktywuje krążenie, dotlenia, poprawia działanie mózgu.
Rozluźnia mięśnie, relaksuje oraz regeneruje. Przyspiesza również porost włosów, a odpowiednio wykonany na twarz i szyje łagodzi zmarszczki. Pozytywnie działa również przy problemach skórnych, zakażeniach, alergii, a nawet leczeniu odmy twarzy.

Kilka praktycznych ćwiczeń
Możemy skorzystać z profesjonalnego masażu w gabinetach kosmetycznych (koszt około 100zł).
Jeśli jednak chcemy sami spróbować wykonać go w domu, wystarczy poprosić partnera kogoś lub zadziałamy sami.

photo/deliarmt.com

Głowa:
  • kładziemy palce na skroniach i wykonujemy koliste ruchy przez całą długość czoła powtarzając ćwiczenie kilkakrotnie.
  • zaczynając od czoła wykonujemy imitację „mycia głowy” wędrując do tylnej części czaszki.
  • aby wzmocnić włosy : przeczesujemy je palcami od nasady by pozbyć się obumarłych i słabych włókien. Następnie masujemy głowę delikatnie szczypiąc, drapiąc, uciskając i poruszając jej powierzchnie we wszystkie strony. Można do tej czynności użyć odrobiny oliwy z oliwek lub wody mineralnej. Nie zapominajmy o masażu głowy przy każdym myciu włosów, daje to możliwość pozbycia się martwego naskórka i oczyszcza skórę.
  • doskonale działa również masowanie głowy umiarkowanie twardą szczotką. W sprzedaży dostępne są także masażery do głowy (od 5 zł)Twarz:
  • zacznijmy od policzków masując je na całej powierzchni
  • delikatnie ugniatając i oklepując masujmy nos środkowymi palcami od jego nasady aż do koniuszka.
  • uciskajmy łagodnie linie brwi oraz oczy i kości szczękowe.

Szyja i kark  
  • całe dłonie przesuwamy wzdłuż szyi i karku, głaszcząc i ugniatając miejsca wyraźnie spięte.

Aktywacja głowy, centrum naszego organizmu, poprzez masaż w szybkim tempie nas zrelaksuje i złagodzi wszelkie dolegliwość. Przy akompaniamencie relaksującej muzyki daje bezsenne doznania.

Sabina Słowińska
Ilość wyświetleń: 2124


Google+ Obserwuj w Google+