Newsy z branż
16 kwiecień 2013
Medbeauty Contour firmy Aesthetics to pierwszy na polskim rynku aparat kompleksowo rozwiązujący wszelkie problemy związane z niedoskonałościami sylwetki. Opiera się na połączeniu czterech technologii: zimnego lasera, kawitacji ultradźwiękowej, endomasażu próżniowego i radiofrekwencji hexapolarnej z laserem biostymulacyjnym. Dzięki zastosowanym technologiom umożliwia skuteczne i trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej, likwidację cellulitu, usuwanie toksyn i wpływa na poprawę pracy układu limfatycznego, poprawienie napięcia i elastyczności skóry stymulując produkcję nowego kolagenu i elastyny.

Na czym konkretnie polega zabieg? Poniżej więcej szczegółów dotyczących zastosowanych technologii:

1. Zimny laser „beauty-lipo” – to najnowocześniejsza w medycynie technologia wykorzystująca promieniowanie lasera diodowego, którego powinowactwo jest ściśle określone w stosunku do adipocytów (komórek tkanki tłuszczowej). Promienie lasera wnikają przez skórę i zatrzymują się w tkance tłuszczowej, omijają znajdujące się tam naczynia krwionośne i nerwy, a swoje działanie ograniczają jedynie do tkanki tłuszczowej. Dzięki wysoce selektywnemu działaniu doprowadzają do obkurczenia komórek tkanki tłuszczowej i wyrzuty zawartych w nich trójglicerydów na zewnątrz do przestrzeni międzykomórkowej. Obkurczone adipocyty zmniejszają swoja objętość – proces podobny jest do procesu suszenia winogron w celu uzyskania rodzynek… Dodatkowe zastosowanie lasera biostymulacyjnego umieszczonego nad okolicznymi węzłami chłonnymi stymuluje proces rozkładu trójglicerydów przez makrofagi oraz usprawnia proces usuwania toksyn.

2. Zewnętrzne źródło ultradźwięków – wywołuje w tkance tłuszczowej zjawisko kawitacji ultradźwiękowej, prowadzące do uszkadzania błon komórkowych adipocytów. Następuje trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych, a zawarte w nich trójglicerydy wydostają się do przestrzeni międzykomórkowej, skąd są wchłaniane przez naczynia włosowate i spalane w procesach metabolicznych zachodzących w wątrobie. Częściowo następuje ich rozkład za pośrednictwem układu limfatycznego. Aby zjawisko kawitacji ultradźwiękowej mogło w efektywny sposób zachodzić w tkance tłuszczowej musi ona być odpowiednio upłynniona. Gwarancję efektywności procesu stanowi zastosowanie technologii zimnego lasera beauty-lipo w pierwszej części zabiegu.

3. Endomasaż próżniowy – stanowi kolejny etap postępowania terapeutycznego. Dzięki ciśnieniu dochodzącemu do 100kPa oraz dwóm niezależnym głowicom zabiegowym możliwe jest skuteczne odprowadzenie upłynnionego tłuszczu i zawartych w nim toksyn z okolicy zabiegowej. Masaż ten znajduje również zastosowanie w procesie poprawy gęstości i ujędrniania skóry oraz w walce z cellulitem.

4. Radiofrekwencja RF hexapolarna połączona z laserem biostymulacyjnym. Dzięki zastosowaniu głowicy hexapolarnej następuje optymalne podgrzanie znajdujących się w skórze włókien kolagenowych. Proces ten prowadzi do ich obkurczenia, dzięki czemu uzyskujemy trwałe efekty napięcia skóry. Zastosowany w głowicy laser biostymulacyjny dodatkowo pobudza fibroblasty (komórki znajdujące się w skórze właściwej) do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Uzyskiwany efekt jest więc dużo lepszy niż w przypadku wykorzystywanych dotychczas urządzeń pracujących jedynie w technologii radiofrekwencji.

Aparat spełnia wszelkie standardy UE w zakresie sprzętu medycznego. Posiada certyfikat CE.


Więcej informacji na: http://amed-aesthetics.com.pl/produkty/contour/
Ilość wyświetleń: 4826

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+