Kosmetyka ciała
12 listopad 2012
Dłonie uważane są za wizytówkę nie tylko kobiet. Współcześni mężczyźni coraz bardziej świadomie podchodzą do tematu dbania o ciało. Dlaczego zatem nie zacząć od dłoni?
Dłonie są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, głównie są to warunki atmosferyczne oraz substancje chemiczne. Przed ich działaniem skóra dłoni broni się z trudem. Dlaczego? Z powodu swojej delikatnej struktury, czyli minimalnej ilości tkanki tłuszczowej i zaledwie kilku gruczołów łojowych (funkcje ochronne, odżywcze).
 

fot. maryelizabethmcclain.deviantart.com

Niekorzystne warunki środowiska zewnętrznego prowadzą do zaburzeń systemu hydrolipidowego, który jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowej ilość wody, lipidów i substancji nawilżających w warstwach skórnych. Konsekwencją jest utrata wilgotności, przesuszenie, łuszczenie się, a także zmniejszona elastyczność. Wówczas skóra łatwo ulega podrażnieniu i mogą wystąpić reakcje alergiczne lub pękanie. Brak zastosowania preparatów intensywnie regenerujących dłonie przyspiesza ich niszczenie oraz starzeniem się. Z kolei nieregularne i niewłaściwe obcinanie paznokci skutkuje ich rozdwajaniem, łamliwością oraz wrastaniem. A jak wiadomo walka z tym ostatnim jest mozolna i długotrwała.

Dla niego

Gabinety kosmetyczne czy ośrodki spa & wellness mają w swojej ofercie propozycje również dla panów. Ponieważ z roku na rok mężczyźni coraz chętniej poddają się w ręce profesjonalnych manicurzystek, możemy się zatem spodziewać rosnącej ilości nowych, „męskich” zabiegów.

Oto kilka naszych propozycji:

1) Manicure męski
Polega na wykonaniu peelingu, który służy złuszczeniu zbędnego, zrogowaciałego naskórka. Następnie po aplikacji specjalnego preparatu zmiękczającego skórki, przy pomocy frezarki lub drewnianego patyczka zostają one usunięte mechanicznie. Teraz czas na skrócenie paznokci i nadaniu im odpowiedniego kształtu. Na koniec w naskórek w obrębie płytki paznokcia zostaje wtarta natłuszczająca oliwka. W efekcie wszelkie niedoskonałości zostają usunięte, paznokcie stają się wzmocnione i odżywione. Męski manicure nie wymaga nakładania lakieru, dlatego trwa znacznie krócej niż „babski” odpowiednik.
Cena: 40zł Czas: 20-30 minut

2) Kąpiel parafinowa
Po zastosowaniu peelingu i wmasowaniu kremu odżywczo- regenerującego, dłonie zanurza się w rozgrzanej parafinie (bez obaw o poparzenia), a następnie pozostawia w rękawiczkach foliowych i frotte do czasu zastygnięcia mieszaniny. Dzięki intensywnemu uczuciu ciepła, zabieg należy do bardzo przyjemnych. Kuracja sprawia, że preparaty nałożone na skórę przed kąpielą działają znacznie silniej, substancje odżywcze dostają się do głębszych warstw skóry. Przywrócona zostaje delikatność, gładkość, a skóra na dłużej pozostaje nawilżona i odżywiona. Kąpiel parafinowa może stanowić uzupełnienie manicure dla mężczyzn.
Cena: 40zł Czas: 30 minut

3) Zabieg z kwasami AHA Idealny do skóry starzejącej się, odwodnionej, o szarawym odcieniu. Działa przede wszystkim depigmentująco i rozjaśniająco. Dopełnienie podstawowego manicure. Trzeba jedynie pamiętać, że tego rodzaju peelingi najlepiej wykonywać jesienią i zimą.
Cena: 75zł Czas: 30 minut

Warto docenić oraz skorzystać z oferowanych kuracji na dłonie, gdyż służą one nie tylko intensywnej pielęgnacji, ale również relaksowaniu się.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 4020

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+