Dermatologia estetyczna
1 marzec 2013
Zastanawiasz się jak poprawić wygląd swojej skóry? Martwią cię pojawiające się zmarszczki? Nie jesteś zadowolona z kształtu swojej twarzy lub przeszkadza ci cellulit czy rozstępy? Jest jedno wyjście …
Mezoterapia to zabieg polegający na podaniu w głąb skóry roztworów zawierających substancje regenerujące i rewitalizujące (m.in. kwas hialuronowy, polimlekowy, aminokwasy, witaminy i oligoelementy). Substancje te są indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta.

Korzyści
Głównym celem zabiegu jest poprawa kondycji skóry, ujędrnienie, rozjaśnienie kolorytu skóry, naciągnięcie i wzmocnienie jej napięcia. Mezoterapię można przeprowadzić zarówno na skórze twarzy, jak i ciała, ponieważ pomaga ona w zwalczaniu cellulitu i rozstępów. Istnieją dwie metody aplikacji tych cudotwórczych substancji w głąb skóry, igłowa, jak również bezigłowa.

Z igłą
Zabieg wykonuje się po wcześniejszym znieczuleniu kremem, lekarz ostrzykuje wybrane miejsca cienką igłą i aplikuje wcześniej przygotowany zestaw substancji w głąb skóry. Po zabiegu wykonuje się masaż, aby równomiernie rozprowadzić preparaty. Tuż po zabiegu mogą pojawić się drobne wybroczyny, siniaki, ból czy opuchlizna. Skutki uboczne powinny zniknąć po 2 dniach, konieczne może jednak okazać się użycie specjalnego kremu łagodzącego.
Cena (wybrana okolica ciała, np.: twarz, szyja, dekolt): od 300zł

photo/janetginnings.com

Bez igły
Ta nieinwazyjna metoda wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji. Polega ona na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej, występującej w postaci impulsów. Dociera ona do wnętrza skóry, jak również poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki. Co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna i skuteczniejsza niż mezoterapia igłowa, choć pod skórę wprowadza się te same składniki. Intensywność zabiegu jest regulowana w zależności od potrzeb i odczuć pacjenta, metoda bezigłowa nie jest bolesna, może wywoływać jedynie odczucie mrowienia.
Cena: od 350zł

Jeśli boisz się igieł i związanego z nimi bólu oraz efektów ubocznych, pamiętaj, że istnieje alternatywa w postaci mezoterapii bezigłowej, której efekty będą zachwycające.

Laura Kunczik
Ilość wyświetleń: 6547

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+