Kosmetyka twarzy
27 marzec 2013
Marilyn Monroe miała rację mówiąc, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety. Te szlachetne kamienie są bowiem nie tylko wyjątkową ozdobą, lecz także eliksirem młodości, który pozwala nam cieszyć się piękną skórą. Dziś każda z nas może się o tym przekonać. Wystarczy, że wypróbujemy mikrodermabrazję diamentową.
Siła diamentów
Mikrodermabrazja diamentowa to szybka, bezpieczna i skuteczna metoda złuszczania skóry. Podczas tego niemalże królewskiego zabiegu używa się głowicy pokrytej diamentami, która usuwa martwe lub uszkodzone komórki skóry. Efekt: zdrowa, młodsza i promienna skóra.

Diamentowa terapia
Usuwanie martwych komórek naskórka jest wykonywane za pomocą głowicy pokrytej diamentowymi kryształkami. Podczas zabiegu diamentowa głowica delikatnie złuszcza martwe komórki skóry, które następnie są zasysane przez specjalną pompę.

W ten sposób dochodzi do usunięcia warstwy rogowej naskórka i stymulacji do produkcji nowej, zdrowej skóry. W trakcie zabiegu diamentowe kryształki oczyszczają rozszerzone pory, redukują zaskórniki oraz zmniejszają widoczność zmian trądzikowych, białych plam, zmarszczek, mniejszych blizn oraz powierzchownych plam starczych i przebarwień.

Po zabiegu
Przez pierwsze 48 godzin od zabiegu należy unikać słońca oraz kontaktu z chlorowaną wodą. Zaleca się także picie dużej ilości wody mineralnej w celu uelastycznienia skóry. Na co dzień należy stosować kremy z filtrem UV (ok. 30 SPF).

photo/delight.radom.pl

Jak często?
Jeśli zmagasz się z trądzikiem, możesz się poddać mikrodermabrazji diamentowej ok. 5 razy w odstępie 4 tygodni. W celu odmłodzenia skóry zabieg należy wykonać 5 razy w odstępie 7-10 dni. Po zakończonej terapii mikrodermabrazję należy powtarzać co 6 tygodni w celu utrzymania efektów.

Diamenty nie dla każdego
Z mikrodermabrazji diamentowej powinny zrezygnować osoby z cerą naczynkową, skłonną do rumienia oraz wrażliwą i alergiczną. Diamentowa głowica rozgrzewa i podrażnia skórę, a tego właśnie muszą unikać posiadaczki zaczerwienionej i wrażliwej cery.
Cena zabiegu: ok. 150 zł (cała twarz).

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 3258

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+