Mniej niż zero
26 marzec 2013
Wydaje ci się to nieracjonalne - zbliża się wiosna, a my sugerujemy ci dobrowolne poddanie się zabiegowi w temperaturze nawet od -160 do -110 stopni? Bynajmniej. Krioterapia jest idealnym rozwiązaniem jeśli chcesz powitać sezon letni w wyśmienitym nastroju, bez kontuzji, bólu mięśniowego czy innych powikłań.
Pourazowe zmrożenie
Masz do wyboru zabieg całościowy lub częściowy z zależności od potrzeb. W celu złagodzenia bólu, stanu zapalnego czy pourazowego wskazane jest zastosowanie miejscowej krioterapii w formie coldpacks, częściowej kąpieli w wodzie z lodem czy sprayu oziębiającego.

Nie koniecznie na Syberię
Aby przebywać w krańcowo niskich temperaturach, nie musisz wybierać się w podróż w głąb Rosji. Wystarczy, że skorzystasz z zabiegu całościowego w formie kriokomory czy kriosauny. Taki sposób odnowy biologicznej polecamy ci w szczególności jako wspomaganie treningu wytrzymałościowego, jeśli czujesz się przemęczony, chcesz przyspieszyć proces regeneracji powysiłkowej lub zahartować organizm.

Siła wyobraźni
Jeśli tylko zastosujesz się do wskazań i przeciwwskazań to nie grozi ci żadne niebezpieczeństwo. Nie myśl, że opuścisz pomieszczenie jako ludzki sopel. Nic z tych rzeczy. Mimo, że masz na sobie tylko strój kąpielowy, rękawiczki, skarpetki, klapki drewniane, nauszniki, to 3 minuty spędzone w komorze, nie spowodują żadnych odmrożeń. Martwisz się o swoje drogi oddechowe? Spokojnie, maska chirurgiczna wyłożona gazikami je ochroni.

photo/youraziza.co.uk

Szybko, energicznie i elastycznie
Znajdując się w komorze jesteś w stałym kontakcie wzrokowym i słuchowym z osobą z zewnątrz. Podczas zabiegu i po wyjściu z pomieszczenie musisz wykonywać energiczne ruchy. Do trzech godzin po pobycie możesz spodziewać się zwiększonej elastyczności ruchów. Gdzie możesz skorzystać z kriokomory? Przykładowo w Fundacji Rozwoju Medycyny Sportowej w Warszawie (ul. Wawelska 5) lub we Wrocławskim Centrum Sportowym SPARTAN ( ul. Wejherowska 34).

Nasz artykuł przekonał cię do skorzystania z kriokomory? Nie spiesz się, jest kilka przeciwwskazań, które mogą ograniczyć twoją ogromną chęć. Do najważniejszych należą choroby serca, płuc, klaustrofobia, otwarte rany lub zmiany zakrzepowe. Nic z tych rzeczy ci nie dolega? Zatem spokojnie możesz brać przykład z polskiego lekkoatlety Marcina Lewandowskiego i mrozić się dla zdrowia.

Paulina Godlewska, autorka bloga: uaktywniamtylek.blox.pl
Ilość wyświetleń: 2763

Google+ Obserwuj w Google+