Nowości & trendy
28 maj 2013
Dłonie są naszą wizytówką. Warto jest również pomyśleć o paznokciach! Jak samodzielnie zrobić french manicure i moon manicure?
Nowe oblicze french manicure
Francuski manicure wraca do łask. Jednak w zupełnie innym wydaniu! Ostatnio hitem są neonowe kolory. Efektowne paznokcie możesz z łatwością zrobić sama. Wystarczą ci dwa lakiery, baza oraz samoprzylepne paski do naklejania na paznokcie.

Pierwszy krok – oczyść płytkę paznokcia. Następnie paznokcie pomaluj przezroczystą emalią podkładową (bazą). Sprawi ona, że lakier utrzyma się dłużej i nie będzie odpryskiwał. Poczekaj aż wyschnie. Potem całą płytkę paznokcia wypełnij wybranym przez siebie kolorem. My proponujemy seledynowy. Co dalej? Poczekaj aż wyschnie, a potem przyklej samoprzylepne paski do naklejania na paznokcie tak, aby wszystkie końcówki były równe. Następnie wystarczy pomalować końcówki np. czarnym lakierem. Efekt będzie zdumiewający!

photo/nailsathome03.wordpress.com

Moon manicure
Księżycowe paznokcie to godny rywal stylu french. Jest jego doskonałą alternatywą i jednym z modniejszych trendów tego sezonu. Jak zrobić half moon manicure?

Po pierwsze – należy dokonać wyboru dwóch kolorów, a także usunąć skórki. Dobrze jest zamoczyć paznokcie w ciepłej wodzie z cytryną w celu ich zmiękczenia. Zabieg trwa około 5 minut. Następnie paznokcie pomaluj na kolor jaki chcesz mieć na „półksiężycu”. Poczekaj aż wyschnie. W moon manicure podobnie jak we francuskim – potrzebne będą paski do naklejania. Należy zabezpieczyć zaokrąglony kształt u nasady paznokcia, następnie nakleić na niego półokrągły pasek. Końcowym elementem jest pomalowanie pozostałego obszaru płytki na drugi wybrany kolor. Poczekaj aż lakier wyschnie i odklej naklejki. Żeby utrwalić efekt użyj utwardzacza. Bardzo ciekawie prezentuje się kolor kremowy i czerń!

photo/ladyblitz.com


Wybierz jeden z dwóch wyżej wymienionych manicure i wejdź w letni sezon z najmodniejszymi paznokciami!

Michalina Gruszczyńska
Ilość wyświetleń: 3853

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+