Zabiegi
7 luty 2013
Oczy – zwierciadło duszy, jak powiadają artyści. Patrząc w nie można wyczytać wiele, od samopoczucia po stan zdrowia. Niektórzy potrafią z nich nawet wróżyć.
Gdy oczy i otaczające je powieki wyglądają zdrowo, młodo i świeżo twarz ma promienny wygląd. Z wiekiem skóra wokół oczu ulega zmianie, jest bardziej wiotka, mniej jędrna, pojawiają się tzw.„kurze łapki”, worki i cienie pod oczami. Jeśli masz problem z wyglądem tej części twarzy, rozważyć może korektę powiek.

Korekcja powiek tzw. blepharoplastyka to zabieg przeznaczony głównie dla osób z nadmiarem skóry na powiekach górnych lub dolnych. Wykonuje się go nie tylko ze względów estetycznych, ale i funkcjonalnych, gdyż fałd skóry dający efekty obwisłej powieki często ogranicza pole widzenia.

Operacja górnej powieki polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz mięśnia okrężnego oka. Wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym i trwa ona ok. 1 godziny. Blizna pooperacyjna jest niewielka, znajduje się w załamaniu powieki i z boku kąta oka. Przez około 7-14 dni lepiej spokojnie, w warunkach domowych poddawać się rekonwalescencji, gdyż powieka oka może być obrzęknięta i zasiniona.

photo/t0.gstatic.com

Operacja dolnej powieki jest zabiegiem nieco bardziej skomplikowanym. Wykonuje się go przy udziale anestezjologa w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym. Polega on na przemieszczeniu nadmiar tłuszczu przy dolnej powiece do boku do tzw. „doliny łez”, przy okazji zwiększa się również napięcie skóry powieki. W przypadku tej operacji blizna znajduje się pod rzęsami powieki dolnej i w okolicy bocznego kącika oka, jest ona bardzo mało widoczna, ale powieka ostateczny wygląd uzyskuje dopiero po około 3 miesiącach.

Korekcja powiek nie jest zabiegiem tanim, ceny wahają się od 2 do nawet 9 tysięcy złotych. Jest to zabieg wymagający bardzo dużej precyzji, więc warto najpierw zasięgnąć informacji, gdzie i u którego lekarza jest on wykonywany najlepiej i najbezpieczniej. Tak, by spokojnie cieszyć się zdrowym i młodszym wyglądem okolicy oczu.

Anna Pytel
Ilość wyświetleń: 3011

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+