Mydła antybakteryjne
4 maj 2015
Mydła antybakteryjne oprócz swego podstawowego zadania, jakim jest usuwanie zabrudzeń ze skóry, likwidują gromadzące się szkodliwe bakterie, a przy tym chronią te, wpływające korzystnie na nasz organizm. Mydło nie wysusza nadmiernie skóry, jak to tradycyjne, dzięki czemu nie ma konieczności nakładania kremów nawilżających.
Szare mydła należące do grupy antybakteryjnych charakteryzują się dużą ilością składników odżywczych, są bezbarwne i bezwonne, w związku z czym w mniejszym stopniu powodują uczulenia.
Mydła antybakteryjne poleca się osobom z wyjątkowo wrażliwą skórą, podatną na podrażnienia i alergie. Ze względu na swoje antyseptyczne i wysuszające właściwości ten rodzaj mydeł polecany jest osobom zmagającym się z trądzikiem. Niektóre z nich można stosować już u kilkuletnich dzieci.

Od jakiegoś czasu jednak trwa debata dotycząca tego, czy mydła antybakteryjne rzeczywiście są lepsze od tych używanych na codzień. Wszystko ze względu na zawarty w nich triclosan, który w nadmiernych ilościach może doprowadzić do antybiotykoodporności.

Niemniej jednak z pewnością można mydłom antybakteryjnym przypisać korzystne działanie pielęgnacyjne – pomagją one bowiem utrzymać odpowiednią higienę oraz regulują poziom szkodliwych bakterii.

Przykładowe mydła:
  • Protex, mydło w kostce 90g/ 2,69 zł
  • Carex, mydło w płynie 250 ml/ 6,69 zł
  • Dettol, mydło w płynie 500ml/ 6,99 zł
  • Gojo, antybakteryjna pianka do mycia rąk 700 ml/ 32,50 zł
Nadia Felix
Ilość wyświetleń: 1818

Google+ Obserwuj w Google+