SPA & Beauty News
8 październik 2012
Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych przyznało pod koniec września Perły Dermatologii Estetycznej – nagrodę przyznawaną już po raz ósmy produktom służącym do zabiegów oraz dermo kosmetykom.
W konkursie biorą udział zgłoszone przez firmy produkty, natomiast przyznawanie nagród odbywa się na podstawie głosowania 3 tysięcy lekarzy specjalistów medycyny i dermatologii estetycznej z całej Polski.  Produkty wybierane są przez lekarzy w dwóch podstawowych kategoriach – Preparaty do zabiegów stosowane w dermatologii estetycznej i Dermokosmetyki. W tym roku dodana została kategoria Najlepsze urządzenia, w której rywalizują głównie urządzenia laserowe.
Wybrano 9 pereł spośród 29 zgłoszonych produktów. W kategorii Najlepsze preparaty do zabiegów w dermatologii estetycznej nagrodę otrzymały trzy produkty m. in.  Restylane – gama produktów firmy Q-Med (obecnie Galderma) opracowanych na bazie kwasu hialuronowego. Nagrodę otrzymała również marka toksyny botulinowej typu A – Botox (Allergan) oraz StylAge - monofazowe implanty.
Laureatem w kategorii Najlepsze urządzenia w dermatologii estetycznej został Laser VariLite 532/940 nm dystrybuowany przez Optopol, przeznaczony do usuwania zmian naczyniowych, skórnych oraz pigmentacyjnych.
Nagroda w kategorii Najlepsze preparaty wspomagające leczenie dermatologiczne i efekty zabiegów estetycznych trafiła w ręce producentów takich produktów jak: seria specjalistycznych dermo kosmetyków Cetaphil, kremu regenerującego z arniką Cicabio Arnica+, kremu Normaderm, Toleraien Ultra oraz Wody termalnej Avène.
 
Ilość wyświetleń: 4657

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+