Zabiegi
27 lipiec 2015
Wielu osobom wydaje się, że chirurgia plastyczna jest przeznaczona tylko dla kobiet. Nic bardziej mylnego. Coraz częściej na zabiegi decydują się też mężczyźni. Przedstawiamy, jakie wybierają najczęściej.
Korekta nosa
To jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgii plastycznej. Można dzięki niemu usunąć garb, zmniejszyć lub wyprostować grzbiet, skrócić i wyprofilować czubek nosa. Pomimo bolesnej i długotrwałej rekonwalescencji mężczyźni decydują się na niego najczęściej.

Blefaroplastyka
Plastyka powiek to zabieg mający na celu odmłodzić twarz. Przede wszystkim rozwiązuje problem opadających powiek. Rekonwalescencja zajmuje ok. tygodnia i nie sprawia większego bólu. Prawdopodobnie dlatego jest tak popularnym sposobem odmładzania wśród mężczyzn.

Redukcja piersi przy ginekomastii
Zabieg ten polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z piersi, które powiększają się z powodu zaburzeń hormonów męskich. Rekonwalescencja nie dostarcza wielkiego bólu, a dzięki coraz lepszej technologii można osiągnąć świetny efekt bez blizn.

Liposukcja
Tu oczywiście chodzi głównie o liposukcję brzucha. Zabieg nie należy do skomplikowanych i jest bezpieczny. Rekonwalescencja jest nieprzyjemna, ale podczas jednego zabiegu można usunąć 3 – 4 litry tłuszczu i osiągnąć trwałe rezultaty.

Otoplastyka
Dzięki niej można poprawić kształt ucha i skorygować jego proporcje. Rekonwalescencja trwa ok. 2 tygodni i może być bolesna, ale efekt zabiegu utrzymuje się do końca życia, a blizny są niewidoczne.

Najświeższe statystyki Międzynarodowego Towarzystwa Estetyki Chirurgii Plastycznej (ISAPS) wskazują na wzrost popularności zabiegów na całym świecie. Z ostatnich danych wynika, że rocznie decyduje się na nie ok. 20 milionów kobiet i 3 miliony mężczyzn.

Dominika Jaworowska
Ilość wyświetleń: 4644

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+