SPA na Świecie
25 kwiecień 2013
Kto z nas nie marzy o wczasach w pięknej Grecji? Kraj urzeka nie tylko wyjątkowymi krajobrazami, pogodą i pysznym jedzeniem, ale także bogactwem historii, kultury i przyrody.
Morze wysp
Tę starożytną krainę otaczają morza: Jońskie, Śródziemne i Egejskie. Prawie 1/5 powierzchni Grecji stanowi 3000 wysp, ale tych zamieszkanych jest raptem 167. Kraj należy do strefy Schengen, dzięki czemu jedynym dokumentem jakiego potrzebujesz do przekroczenia granicy jest dowód osobisty. Nie musisz martwić się też o swoje zdrowie. Nie panują tam żadne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, dlatego też nie musisz się dodatkowo szczepić. Jeśli marzysz o wypoczynku w blasku słońca, najlepiej wybrać się tam w sezonie letnim – wtedy możemy mówić o upalnej Grecji.

Rozrywka dla każdego
Dla amatorów sportów wodnych idealnym terminem na urlop są miesiące od czerwca do sierpnia. Miłośnicy kąpieli morskich powinni zaopatrzyć się w specjalne buty, gdyż wiele plaż jest gruboziarnistych, żwirowych, a zdarzają się nawet i skalne.
Grecy lubią głośne zabawy. Co wieczór organizowane są imprezy trwające do późnych godzin nocnych. Większość hoteli posiada własne animacje, które przeznaczone są dla gości w każdym przedziale wiekowym. Miłośnicy historii lepiej trafić nie mogli – Grecja, jako kraj uchodzący za kolebkę cywilizacji, ma wiele zabytków, które trafiły na listę UNESCO.

Greckie SPA
Mitsis Hotels Blue Domes Resort & Spa znajduje się na wyspie Kos, jednej z najpopularniejszych wysp. Wzdłuż całego kompleksu wybudowano basen z morską wodą, który zaczyna się u góry częścią restauracyjną i kończy przy morzu. Przypomina on rzekę z małym wodospadem, o długości ok. 650 metrów. Hotel oferuje szeroki wachlarz zabiegów na ciało i twarz, wśród nich masaże terapeutyczne, relaksujące, łaźnie, basen kryty, hammam, aroma- i fizykoterapię, zabiegi depilacyjne, manicure, nawilżanie twarz i wiele innych.

photo/loveholidays.com


Zwiedzanie, sport, pielęgnacja ciała i wiele innych. A to wszystko w jednym miejscu. Bez względu na cel podróży, warto udać się do Grecji. Chociażby tylko po to, by na własne oczy przekonać się jaka jest piękna.

Dorota Szeliga
Ilość wyświetleń: 2719

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+