Kosmetyka twarzy
19 maj 2014
Współczesny kanon piękna wyklucza włoski nad górną wargą - atrybut mężczyzn na kobiecych twarzach. Histuryzm - zjawisko występowania nadmiernego owłosienia u pań, skutecznie i trwale zwalczą różnorodne zabiegi.
Prądomania
Jednym ze sposobów permanentnego zlikwidowania wąsiku jest przeprowadzenie kuracji zwanej termolizą. Polega ona na usunięciu włosków przez zastosowanie gorącego wosku, a następnie wprowadzeniu prądu o zmiennym natężeniu do pustego już mieszka włosowego za pomocą igły. Ciepło, wytwarzane za pośrednictwem energii, niszczy tkanki odpowiedzialne za porost włosa. Kuracja jest skuteczna po jej kilkukrotnym powtórzeniu, przeciwwskazaniami do jej wykonania są ciąża i liczne znamiona.
Koszt: 45zł/15min. (usunięcie jednej tkanki trwa 3min.).

Terapia świetlna
Najbardziej innowacyjną metodą usuwania meszku jest epilacja IPL. Zabieg polega na przesuwaniu głowicy lampy wysyłającej impulsy świetlne po kolejnych partiach skóry, nasmarowanej specjalnym żelem. Emitowane fale są rozproszone i odmiennej długości, dlatego istnienie możliwość usunięcia włosków rosnących na różnych głębokościach. Zniszczenie mieszka i komórek wokół sprawia, że włos więcej nie odrasta. Z racji, że IPL niszczy włosy jedynie w fazie wzrostu, a same włoski odrastają nierównomiernie, zabieg epilacji trzeba powtórzyć nawet kilkunastokrotnie. Skóra może ulec zaczerwienieniu oraz na jej powierzchni mogą tworzyć się drobne strupki, które jednak po kilku dniach ustępują.
Koszt: 150zł / sesja.

Laserowa wojna
Innym sposobem na pozbycie się wąsiku jest wykonanie zabiegu przy użyciu lasera. Ogólny mechanizm działania jest zbliżony do epilacji IPL. Różnica pomiędzy dwoma metodami tkwi w szczegółach. Laser emituje wiązkę promieni o jednakowej długości fal, więc energia nie dociera do wszystkich włosów, ale tylko do osadzonych na jednakowej głębokości. Ciepło uszkadza tylko tkanki włosków będących w fazie wzrostu. W rezultacie kurację trzeba kilkukrotnie ponawiać, ale ilość sesji zawsze jest znacznie mniejsza od powtórzeń zabiegów depilacji świetlnej, bowiem laser jest dokładniejszy od IPL. Pojedyncze strzały lasera mogą wywoływać poczucie dyskomfortu i bólu. Mogą pojawiać się dolegliwości po zabiegu w postaci podrażnień, zaczerwień, a w skrajnym przypadku poparzeń.
Koszt: 300zł / sesja.

Wąsik to żaden problem dla współczesnej, rozwiniętej na wysokim poziomie kosmetyki i medycyny. Jeśli pieniądze nie stanowią ograniczenia, uporczywy meszek można usunąć na zawsze w zaledwie kilka dni.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 3759

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+