Odnowa biologiczna
30 marzec 2014
Intensywny rozwój branży SPA spowodował, że standardowe zabiegi nie są wystarczające, aby zainteresować klientów danym obiektem. W ofertach salonów coraz częściej pojawiają się zabiegi, które na pierwszy rzut oka ciężko określić jako relaksacyjne czy ekskluzywne. Jakkolwiek cieszą się coraz większą popularnością.
Masaż wężami
Powyższy masaż nie jest wykonywany dłońmi masażysty. W tym przypadku służą one tylko i wyłącznie do przekładania węży w trakcie trwania masażu. W terapii wężami wykorzystuje się kilka rodzajów węży, które umieszcza się na ciele w miejscach, w których występuje ból mięśni i stawów. Węże są niejadowite, różnej wielkości, w zależności od bolącego obszaru. Większe umieszcza się na plecach, mniejsze na twarzy, dłoniach, stopach. Pełzający ruch węży przynosi ogromną ulgę (podobno nie spowodowane ulgą związaną z zakończeniem masażu ;)) i odprężenie zmęczonych mięśni, zesztywniałych stawów, korzystnie wpływa również na bóle migrenowe.
Cena 70$/60 min (SPA np. w Izraelu)

Masaż kaktusem - Hakali
W przypadku masażu kaktusem mamy do wyboru dwie wersje. Pierwsza – przyjemniejsza- dotyczy masażu kaktusowym miąższem. Miąższ wydobyty z jadalnych pędów kaktusa jest podgrzewany, mieszany z niewielką ilością olejków i wmasowywany w skórę. Druga wersja zabiegu polega na wykorzystaniu do masażu pozbawionych igieł płatów kaktusa amerykańskiego. Oczyszczone z igieł płaty zanurzane są w roztworze gorącej wody i alkoholu pulque (pozyskiwanego z agawy, odpowiednika tequili). Nasączone płaty kaktusa są miękkie i elastyczne. Bezboleśnie złuszczają martwy naskórek, delikatnie rolując go na skórze. Zabieg ma działanie nawilżające (sok z kaktusa całkowicie wchłania się w skórę), odmładzające, regenerujące, detoksykujące a także łagodzi oparzenia słoneczne. Cena 180$/60min - Meksyk

photo/marieclaire.com

Maseczka z ptasich odchodów
To zabieg znany i wykorzystywany od lat przez japońskie gejsze. Dzisiaj przeżywa odrodzenie, będąc jednym z najekskluzywniejszych zabiegów SPA na Hawajach, w Wielkiej Brytanii czy Nowym Jorku. Trzeba jednak zaznaczyć, że współcześnie przygotowana maseczka różni się bezsprzecznie od tej, którą kilka wieków temu nakładały gejsze. Dzięki nowoczesnej technologii maseczka ze słowiczych odchodów pozbawiona jest nieprzyjemnego zapachu. Drogocennym składnikiem słowiczych ekskrementów jest guanina – aminokwas mający silne działanie złuszczające i rozjaśniające. Do wysuszonych ekskrementów dodawane są także : bogaty w antyoksydanty ekstrakt z zielonej herbaty, opiłki złota, masło Shea. Następnie przygotowana mieszanka poddawana jest promieniowaniu UV. Dopiero w takiej postaci preparat nakładany jest na twarz klientki (cena 180$/60-90min).

Masaż końskim łożyskiem
Masaż ten, zyskał rozgłos od momentu kiedy z zabiegu skorzystali piłkarze angielskiej Premier League. Autorką terapii jest dr Marijana Kovacevic (Serbia), która do masażu osób kontuzjowanych wykorzystuje żel przygotowany na bazie końskiego łożyska. Do tej pory nie wyjaśniono cudownego działania zabiegu, ale faktem jest, że terapia końskim łożyskiem znacznie przyspiesza rekonwalescencję. Czy to składnik preparatu, czy technika masażu czy może efekt placebo wywołany wiarą w działanie niezwykłego zabiegu? Przyczyna nie jest znana, ale efekty mówią same za siebie.

photo/newser.com

Masaż piłkami golfowymi
Jest to masaż leczniczy, przyrządowy. Kontrola siły i tempa ucisku jest sprawowana przez masażystę, który swoimi dłońmi prowadzi ciepłe piłeczki golfowe. W zabiegu wykorzystuje się techniki rolowania, ucisku i stretchingu. Gładki, kulisty kształt ciepłych piłeczek pogłębia uczucie odprężenia, wynikające z rozluźnienia za pomocą technik masażu klasycznego. Ze względu na trudność przeprowadzenia piłeczek po nierównościach ciała, masaż ten wykonuje się głównie na powierzchni pleców (opracowywane są zwłaszcza mięśnie przykręgosłupowe), szyi i karku. Obecnie dostępny jest produkt SPAball Kaddy – obudowa do piłeczki, pozwalająca na stabilne utrzymanie jej w ruchu i umożliwiająca automasaż piłeczkami golfowymi.

photo/vogue.it


Oryginalne zabiegi SPA czasami zaskakują swoją prostotą, nieestetycznymi skojarzeniami, innym razem do osiągnięcia efektu wymagają nowoczesnych technologii…Na pewno swoją nietypowością wzbudzają zainteresowanie i kontrowersje, sprawiając, że ciekawych nowości klientów nie brakuje…

Ewelina Łabuzek
Ilość wyświetleń: 3702

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+