Nowości & trendy
8 listopad 2012
Torebka czy szminka, pozostające w kolorystycznej harmonii z butami, odchodzą do lamusa. Teraz każda trendsetterka powinna raczej zadbać o to, żeby efektowne szpilki współgrały z… paznokciami!
Skoro najsłynniejszy szewc świata, Christian Louboutin, zbił fortunę na designerskich butach z czerwoną podeszwą, dlaczego nie zaczerpnąć inspiracji z najbardziej znanej kombinacji kolorystycznej – czerwieni i czerni?

Nie tylko Adele

Do grona fanek obuwniczego manicure należą celebrytki takie jak: Kim Kardashian, Dita von Teese. Ale to Adele zrobiła swoimi paznokciami największą furorę. Na Grammy Awards 2012, do srebrnych szpilek Louboutin’a, dobrała identyczny zestaw lakierów do paznokci. Efekt? Wyrafinowany, intrygujący, ultraseksowny.
 

Adel
fot. www.luxurybeautybar.com

Robiąc dwustronny manicure nie musimy ograniczać się do mocnych kolorów np. wierzch czarny, a spód czerwony. Kolor wierzchu paznokcia jest dowolny, może być nawet delikatny, satynowy, ale wewnętrzna część paznokcia musi być obowiązkowo krwisto czerwona.

Chcesz zaszaleć? Jeśli kupiłaś buty z ćwiekami, możesz zrobić równie drapieżne paznokcie. Zrobienie takiego manicure jest czasochłonne, ale na pewno przyciągniesz spojrzenia wszystkich!
 

fot. hailnails.tumblr.com

Wykonanie

Pomysł jest dość łatwy do wykonania, trzeba tylko pamiętać o podstawowych zasadach.

Manicure dwukolorowy:
1. Przygotuj paznokcie (usunięcie skórek, nadanie odpowiedniego kształtu).
2. Dobrze jest nakładać lakier na odtłuszczoną powierzchnię płytki (wpływa to na lepszą trwałość), dlatego przemyj paznokcie na przykład cleanerem lub zmywaczem tuż przed aplikacją koloru.
3. Zacznij od pomalowania spodniej strony intensywną, czerwoną barwą.
4. Gdy lakier wyschnie oczyść skórki zwilżonym w zmywaczu patyczkiem do uszu.
5. Teraz gdy spody są skończone możesz aplikować kolor na wierzch płytki.

Manicure z ćwiekami:
1. Przygotuj sobie niezbędny sprzęt: top coat, wykałaczki lub pincetę, małe koraliki do zdobienia paznokci (tak zwane microbeads).
2. Gdy już masz spód czerwony, nałóż inny kolor na zewnętrzną część i poczekaj aż wyschnie.
3. Teraz po kolei maluj po jednym paznokciu. Najpierw gruba warstwa bezbarwnej emalii, następnie uzupełnianie koralikami (w nakładaniu ich pomoże wykałaczka, której końcówkę zmocz w bezbarwnym lakierze). Trzeba to zrobić dość szybko, żeby powłoka nie zdążyła wyschnąć. Czynność powtórz na kolejnych paznokciach. Ale nie jest to konieczne, gdyż można się ograniczyć do ozdób jedynie na palcu serdecznym.
4. Po wyschnięciu nanieś jeszcze top coat.

Rada: Manicure z ćwiekami będzie trwalszy na lakierze hybrydowym (koraliki wtopione, a całość dodatkowo utwardzona pod lampą UV).

Pamela Stanisławska-Wieczorek
Ilość wyświetleń: 4673

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+