Oczyszczające micele
21 styczeń 2013
Już od pewnego czasu hitem w oczyszczaniu twarzy jest płyn micelarny. Zastępuje mleczko, tonik i płyn do mycia twarzy. Na czym polega jego wielofunkcyjność?
Każda kobieta doskonale wie, że podstawą w pielęgnacji skóry jest jej codzienne oczyszczanie. Czynność kluczowa przed położeniem się spać, gdyż w nocy nasza skóra się regeneruje, a pozostałości makijażu mogą jej w tym przeszkodzić. Dlatego na rynku jest szeroka gama produktów do oczyszczania twarzy. Wszelkie toniki, płyny do mycia i mleczka pomału odchodzą w zapomnienie wraz z pojawieniem się nowego wspaniałego produktu jakim jest płyn micelarny.

Właściwości
Płyn micelarny doskonale zastępuje wszystkie inne środki do zmywania makijażu, usuwa zanieczyszczenia, które zebrały się na skórze przez cały dzień, dodatkowo tonizując i odświeżając. Jest lepszy od mleczka, gdyż ma lekką konsystencję i skóra po jego użyciu nie jest tłusta. Nie wysusza twarzy, nie podrażnia oczu, dlatego może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Płyn jest hipoalergiczny, a zatem dobrze tolerowany przez każdy rodzaj skóry. Nie narusza bariery hydrolipidowej, a jeszcze skóra po jego zastosowaniu otrzymuje potrzebną dawkę minerałów i witamin.

photo/indugestudios.com

Micele
Płyn jest wielofunkcyjny dzięki zawartym w jego składzie micelom. Czym są? To neutralne dla skóry cząsteczki, które składają się z cząstek lipidowych i wodnych. Rewolucyjna rola miceli polega na tym, że zbierają do swojego wnętrza tłuste zanieczyszczenia takie jak resztki makijażu, kurz czy łój i skutecznie je neutralizują. Tym samym dostarczają skórze minerałów i witamin i twarz po zabiegu jest dokładnie oczyszczona, przyjemna w dotyku i nie ma uczucia ściągnięcia.
Najpopularniejsze płyny micelarne firm: Iwostin, AA, Ziaja, Bioderma, Vichy.

Paulina Nowak
Ilość wyświetleń: 2951

Google+ Obserwuj w Google+