Kosmetyka twarzy
26 kwiecień 2013
Wybrać oczyszczanie klasyczne czy może postawić na wyspecjalizowane urządzenie? Podpowiadamy, jakiego wyboru dokonać.
W opinii niektórych kosmetologów oczyszczanie manualne nie przynosi za wielu korzyści. Dlaczego? Poznaj cechy tego zabiegu i sama zdecyduj, czy zamierzasz się na niego wybrać.

1, 2, 3 … wady zabiegu:
  • Efekt zabiegu nie utrzymuje się zbyt długo (skóra jest oczyszczona z zaskórników i krostek, ale na krótki czas)
  • Jeśli nie jest on bolesny, to przynajmniej nieprzyjemny
  • Po zabiegu zazwyczaj następuje zwiększona produkcja łoju
  • Problemy skórne mogą się nasilać, przede wszystkim wtedy, jeśli wyciskane są zmiany ropne
  • Stan zapalny może się rozprzestrzenić w wyniku wyciskania albo spowodować przebarwienia lub bliznę
  • Metoda przekłuwania wybranych zmian skórnych igłą jest także niekorzystna – powoduje ten sam efekt, co manualne rozprawianie się z niedoskonałościami
  • Pory i naczynia krwionośne stają się rozszerzone, co nie sprzyja estetycznemu wyglądowi
photo/mikladeal.com

A może jednak warto?
Oczyszczanie manualne może być pożyteczne, jeżeli wyciskane będą jedynie zmiany o charakterze niezapalnym, np. zaskórniki lub grudki. Natomiast zmiany ropne czy zapalne powinny być leczone za pomocą specjalnych preparatów antybakteryjnych i łagodzący. Warto zatem udać się na ten zabieg do zaufanego gabinetu kosmetycznego. Kosmetolog Dorota Witkowska, z gabinetu For You, dostrzega zalety zabiegu: „Jeżeli wyciskamy tylko zaskórniki, a pacjentka nie ma poszerzonych naczynek czy stanów zapalnych, jak najbardziej polecam oczyszczanie manualne. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie wykonywać go przy trądziku, a także uważać na miejsce, gdzie przeprowadzany jest zabieg. Liczy się przede wszystkim higiena miejsca i fachowa obsługa. Tego typu oczyszczanie doskonale przygotowuje do dalszych zabiegów, takich jak peeling kawitacyjny, kwasy owocowe czy leczenie dermatologiczne”.

Wybór należy do ciebie – pamiętaj jednak o przeciwwskazaniach, a także warunkach, w których przeprowadzany jest zabieg, jak również o oddaniu się w ręce specjalisty w profesjonalnym gabinecie.
Cena: ok. 100 – 150 zł

Jarosława Wylotek
Ilość wyświetleń: 3722

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+