Nowości & trendy
23 styczeń 2013
Hiszpanki uważane są za jedne z piękniejszych kobiet, ze względu na ciemną karnacje i idealną umiejętność podkreślenia swojej urody. Cechuje je także ognisty temperament i świetne wyczucie stylu. Sprawdź w czym tkwi ich sekret.
Makijaż
Jeśli chodzi o podkreślanie swojej urody najważniejsze u Hiszpanek są oczy i ich oprawa. Jak wiadomo, prawie każda rodowita Hiszpanka mając ciemne oczy, stawia na ich bardzo mocne podkreślenie. Używa do tego czarnego eyelinera, który jest podstawą w wykonywanym codziennie makijażu, czarnej kredki i mocnych cieni. Dzięki temu dziewczyny mają bardzo wyrazisty makijaż, optycznie powiększone oczy i przyciągające uwagę spojrzenie.

Kosmetyki
Hiszpanki bardzo lubią dwie marki kosmetyków, których nie znajdziesz w Polsce. Są to sklepy takie jak: „lush”, gdzie wszystkie kosmetyki są uzyskiwane z naturalnych składników i mają wspaniałe zapachy oraz „kiko” – sklep który oferuje ogromny wybór szminek i lakierów do paznokci we wszystkich możliwych kolorach. W tych sklepach najczęściej są dzikie tłumy, gdyż dziewczyny czyhają na wyprzedaże i różnego typu promocje.

Włosy
W Hiszpanii królują raczej długie, gęste i zadbane włosy, które są podkreśleniem kobiecości. Jeśli chodzi o fryzury, do niedawna dominował efekt mokrych, lekko pofalowanych włosów, jednak dzisiaj coraz mniej kobiet decyduje się na ten look. Ostatnio zdecydowanym hitem są długie i idealnie wyprostowane włosy, dlatego produktem „must have” każdej Hiszpanki jest prostownica. Kobiety raczej nie decydują się na farbowanie, gdyż ich włosy mają ładny, mocno brązowy, bądź czarny kolor i są dość oporne na koloryzację. Jedynym zabiegiem który zyskał popularność w ostatnich latach jest sztuczne przedłużanie włosów.

photo/fansshare.com

Sport
Według Vogue España najbardziej popularnym sportem wśród hiszpanek jest jogging! Dziewczyny codziennie przebiegają długie dystanse na świeżym powietrzu. Jeśli któraś mieszka na wybrzeżu to jest wyjątkową szczęściarą, ponieważ sporo miłośniczek ruchu biega nadmorskimi promenadami np. w Maladze czy Barcelonie. Oczywiście obowiązkowo ze słuchawkami w uszach. Dużo z nich w przerwie od biegania korzysta z ogólnodostępnych siłowni, które znajdują się również nad morzem czy w parkach. Dzięki ciepłej pogodzie przez cały rok zdecydowanie więcej czasu spędzają uprawiając te sporty na świeżym powietrzu. Ponadto często korzystają z pływalni, lubią tańczyć flamenco, jak również rozmaite tańce nowoczesne.

Hiszpanki szczycą się tym, czym obdarzyła je matka natura i starają się uwypuklać swoje zalety. Dodatkowo mają dobry styl ubioru, potrafią perfekcyjnie wybierać stylizacje i wyglądać niesamowicie korzystnie. Ogniste, piękne kobiety - wystarczy tylko spojrzeć na Penelope Cruz czy ostatnio debiutującą Galę Gonzalez.

Paulina Nowak
Ilość wyświetleń: 8846

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+