Stomatologia estetyczna
17 grudzień 2012
We współczesnym świecie estetyczny wygląd ma wpływ na sukces i powodzenie , zarówno w naszym życiu osobistym jak i zawodowym. Usta są centralnym punktem twarzy , dlatego nie jest zaskoczeniem , że uśmiech odgrywa ważną rolę dla nas samych i dla innych.
Estetyczne leczenie stomatologiczne koncentruje się na uzyskaniu czarującego, pięknego uśmiechu. Zabiegi podejmowane w ramach takiej terapii mają na celu polepszenie samopoczucia pacjenta i zwiększenie jego samooceny. Wpływ leczenia stomatologicznego na uśmiech, wygląd oraz komfort pacjenta jest wręcz nieoceniony. Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że piękny uśmiech jest ozdobą twarzy, a kluczem do pięknego uśmiechu są piękne i zdrowe zęby.

Stomatologia estetyczna to szeroka gama procedur skierowana do najbardziej wymagających pacjentów. Korzystając z najnowszych osiągnięć technik dentystycznych przywrócić możemy nie tylko ładny uśmiech, ale także stworzyć nowy image. Podstawą uzyskania naturalnego piękna jest doskonała harmonia uzupełnienia protetycznego z otaczającymi uzębienie tkankami miękkimi.

Zadaniem lekarza dentysty jest przywrócenie prawidłowych proporcji w obrębie twarzy i stworzenie nowego atrakcyjnego uśmiechu .

photo/freewallpapersland.com

Proces tworzenia nowej, perfekcyjnej estetyki składa się z wielu elementów i etapów dobieranych indywidualnie dla każdego pacjenta. Obecnie dostępny jest cały wachlarz usług przyczyniający się do poprawy uzębienia.

1. Wybielanie zębów – śnieżnobiały uśmiech jest uznawany w obecnych czasach za synonim sukcesu. Niestety kawa, herbata papierosy czy nasza dieta powodują stopniowe przebarwianie i szarzenie zębów. Takie problemy rozwiązują metody wybielania . Kluczem do sukcesu jest dobranie idealnej metody dostosowanej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta.
2. Licówki porcelanowe - to jedna z technik stomatologii estetycznej, która swoją popularnością święci triumfy na całym świecie. Pozwala osiągnąć spektakularne efekty, pomimo niewielkiej ingerencji w twarde tkanki zęba. Licówki mają postać cienkiej łuski, którą przykleja się do zewnętrznej części zęba. Dzięki nim możemy skorygować prawie każdą niedoskonałość : zmieniać kolor, kształt lub długość zębów. Dzięki porcelanie (z której jest wykonana licówka) idealnie harmonizuje z pozostałymi zębami , nie pozostawiając jakichkolwiek śladów leczenia stomatologicznego.
3. Korony pełnoceramiczne, korony na podbudowie z tlenku cerkonu – to korony dedykowane pacjentom wymagającym. Na skutek szeroko prowadzonych badań nad uzupełnieniami protetycznymi uzyskano materiał, który najlepiej naśladuje naturalne szkliwo zębów. Wysoki standard uzupełnień uzyskiwany jest dzięki technologii komputerowej, zastosowanej na każdym etapie ich projektowania i wytwarzania. Dzięki temu otrzymujemy tak doskonały efekt jak w naturalnych zębach. Ze względu na wysokie walory estetyczne uzupełnień pełnoceramicznych oraz uzupełnień na podbudowie z tlenku cerkonu, proponowane są pacjentom do odbudowy braków w uzębieniu w strefie estetycznej.
4. Wkłady koronowe (Inlay, Onlay, Overlay) - w przypadku dużych ubytków twardych tkanek zęba alternatywą w stosunku do standardowych wypełnień są wkłady koronowe. Taki typ odbudowy jest najbardziej wytrzymałym i równocześnie najbardziej estetycznym typem rekonstrukcji zęba. Stosując odbudowę inlay, onlay, overlay uzyskujemy dokładne odtworzenie anatomicznego kształtu zębów (guzków, bruzd oraz punktów stycznych). Wykonuje się je we współpracy z pracownią protetyczną, na podstawie indywidualnych wycisków. Najczęściej wykonywane są z porcelany, dzięki czemu są trwałe, jak również idealnie dopasowane kolorystycznie do zębów pacjenta oraz odporne na ścieranie.
5. Leczenie ortodontyczne – to dziedzina stomatologii zajmująca się poprawą profilu uzębienia, a co za tym idzie całej twarzy. Leczenie ortodontyczne to nie tylko zmiana warunków zgryzowych, ale także uzyskanie estetycznie ustawionych zębów .

Czy nam się to podoba czy nie, jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej świadomym piękna . Dzięki takiemu patrzeniu, chęć ulepszania siebie nie jest już uznawana za objaw słabości . Wręcz przeciwnie – to, że zmierzamy do poprawy swojego wyglądu postrzegane jest coraz powszechniej jako inwestycja w swoje zdrowie i szczęście.

Magdalena Kazanowska-Dygdała, lekarz stomatolog
www.idental.com.pl


Ilość wyświetleń: 3104

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+