Operacyjne podniesienie brwi
16 wrzesień 2013
Opadanie lub obniżenie brwi jest jedną z najwcześniejszych oznak starzenia. Zjawisko to jest bardzo często ignorowane, ponieważ większość ludzi jest nieświadoma problemu oraz tego, jak dużą poprawę wyglądu daje korekcja.
Czym jest lifting brwi?
Lifting brwi jest zabiegiem, podczas którego za pomocą kilku technik podnosi się brwi, aby odmłodzić wygląd i pozbyć się zmęczonego, i postarzającego wyrazu twarzy. Wskazaniem do zabiegu są opadnięte brwi – przyczyną takiego zjawiska może być zwiotczenie skóry i utrata warstwy tłuszczu wokół brwi, czoła i okolic czaszki. Dodatkowo, procedura może skorygować zmarszczki poziome oraz pionowe linie powstałe w wyniku marszczenia brwi. Efekt zabiegu jest trwały i poprawia atrakcyjność wyglądu twarzy.

Przebieg operacji
Lifting brwi trwa zazwyczaj około dwóch godzin, w zależności od zastosowanej techniki. Zabieg może być wykonywany w połączeniu z korekcją powiek lub liftingiem twarzy. Chirurg dokona nacięć, a następnie delikatnie podciągnie skórę i usunie jej nadmiar. Funkcje mięśni czoła również zostaną zmodyfikowane, w zależności od techniki chirurgicznej metodą klasyczną lub endoskopową. Na koniec zakładany jest opatrunek ochraniający rany i utrzymujący tkankę w odpowiednim miejscu.

Tuż po
Opatrunki są utrzymywane do 10 dni. W tym okresie wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej (unikanie gwałtownych ruchów i dużego wysiłku fizycznego). Naturalnym procesem gojenia się jest opuchlizna i sińce - należy stosować chłodne kompresy, aby ograniczyć je do minimum. Normalny wygląd czoła uzyskuje się po około 14 dniach, całkowite gojenie trwa około miesiąca. Ostateczny efekt zabiegu należy oceniać najwcześniej po 2-3 tygodniach od operacji. Skóra głowy goi się dłużej i jeszcze przez pewien czas może być niewrażliwa na dotyk.
photo/plasticsurgerybeforeandafter.blogspot.com

Istnieje kilka rodzajów ryzyka przy operacji liftingu brwi:
  • reakcje alergiczne na znieczulenie oraz leki
  • wystąpienie krwiaka
  • łysina wzdłuż linii nacięcia (dzieje się tak na skutek znieczulenia oraz leków przeciwbólowych i antybiotyków; tylko u 1% pacjentów odnotowuje się trwałe łysienie - może to być podyktowane indywidualną reakcja ciała, warunkami i mocnym napięciem)
  • przy technice endoskopowej, która jest bardziej odpowiednia dla młodszych kobiet, nie oczekujących drastycznej zmiany, istnieje ryzyko niepowodzenia - powrotu brwi do ich pierwotnego miejsca

Justyna Cachel
Ilość wyświetleń: 5565





Google+ Obserwuj w Google+