Odnowa biologiczna
4 listopad 2013
Masaże orientalne cieszą się coraz większą popularnością wśród Europejczyków. Duży wpływ na to zjawisko ma moda na orientalny wystrój, smaki, zapachy i tak bardzo pomocną orientalną filozofię.
Hasło „masaże orientalne” jest pojęciem bardzo ogólnym. Dotyczy ono wszystkich tradycyjnych masaży pochodzących z krajów dalekiego Wschodu: Indii, Chin, Bali, Tajlandii, wysp Polinezji.

Relaksacyjna terapia
Poszczególne zabiegi, składniki receptury olejków, zasady wykonywania masażu zależą od regionu, z którego zabieg pochodzi, cel jednak jest wspólny. To relaksacyjna terapia, podczas której terapeuta – masażysta za pomocą technik manualnych, dobranych olejków, przy dźwiękach muzyki, harmonizuje energię wewnętrzną, wywołując uczucie głębokiego relaksu i uzdrawiając od bólu, napięć, stresów, złości, stanów przygnębienia, apatii. Zabiegi dedykowane są jako terapia wszystkim zapracowanym, walczących o maksimum efektywności, próbującym prześcignąć samych siebie, żyjących w rytmie dużego miasta, a także jako profilaktyka dla idących już „drogą ku Wschodowi”.
Salony SPA, gabinety kosmetyczne coraz częściej zapraszają do egzotycznej podróży w dalekowschodnim kierunku.

Indie – Ayurveda
Ayurveda to system leczenia i filozofii, gdzie „Ajus” oznacza (życie) a „Veda” (wiedza, nauka). Istotą Ayurvedy jest prana – życiodajna energia krążąca w ciele, której pobudzenie i zharmonizowanie jest celem masażu. Najpopularniejszym masażem jest Abhyanga – masaż olejowy całego ciała na bazie odpowiednio dobranego i podgrzanego oleju ajurwedyjskiego. Poprzez właściwości składników oleju (sezam, drzewo sandałowe) zabieg ma działanie regenerujące, antystresowe, odmładzające. Równie popularny jest masaż Ayurveda – Udvartana -głęboki, detoksykujący masaż proszkami ziołowymi, wykonywany na bazie tradycyjnych olei ajurwedyjskich i kompozycji hinduskich ziół. Zabieg pobudza krążenie krwi, przyspiesza przemianę materii, wzmacnia odporność, odtruwa organizm, wygładza nierówności (działa jak peeling), redukuje cellulit.
Cena: 120-150zł

photo/gymforcefitness.com


Bali – Pijat Kepala
„Głęboki masaż głowy” łączący masaż skóry głowy, karku, barków, dłoni i tradycyjny zabieg na włosy – to jeden z najważniejszych zabiegów w tradycjach Wschodu. Wykorzystuje się w nim wiele technik, m.in. rytmiczne naciskanie ciałem, refleksoterapię oraz pracę z oddechem. Poprzez pracę na liniach energetycznych głowy oraz wzdłuż górnej części ramion pomaga usunąć bóle głowy, ramion, karku i pleców. Zabieg wykonywany jest w pozycji siedzącej, najczęściej na macie lub krześle, w luźnym ubraniu. Często do masażu skóry głowy wykorzystuje się maskę do włosów.
Cena: 50-150zł

Ewelina Łabuzek
Ilość wyświetleń: 3074

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+