Zdrowie
11 luty 2014
Często mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, za to twarz jest odbiciem stanu fizycznego naszego organizmu. Specjaliści od patofizjonomiki analizując twarz potrafią bez problemu wymienić choroby z jakimi walczy nasz organizm. Ale czy sami potrafilibyśmy poddać się samokontroli?
Okazuje się, że patrząc z uwagą w swoje oblicze, każdy z nas może odczytać pewne charakterystyczne sygnały jakie przesyła nam organizm.

Oczy
Stale opuchnięte mogą oznaczać problemy z tarczycą lub niewydolność nerek. Podkrążone z sinymi podkówkami, nawet jeśli jesteśmy wypoczęci, są sygnałem alergii lub nadciśnienia tętniczego. Żółte grudki wokół oczu to objawy nieprawidłowego poziomu cholesterolu oraz trójglicerydów. Drżenie powiek wyeliminujemy uzupełniając braki magnezu w organizmie.

Zmarszczki
Jeśli w krótkim czasie nasze czoło przecięła głęboka bruzda to niekoniecznie oznaka starzenia ale objaw problemów jelitowych. Przy pionowych zmarszczkach między oczami powinniśmy sprawdzić stan wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Rumieńce
Często pojawiające się, a nie będące oznaką zawstydzenia, to problem z nadciśnieniem lub nawet cukrzyca. Usta Pękające w kącikach są sygnałem braku witamin. Sięgnijmy wówczas po B12, żelazo i cynk. Krępujący wąsik nad ustami to zachwianie równowagi między estrogenami a testosteronem.

photo/avonro.info

Nos
Sina końcówka nosa może oznaczać problemy z sercem lub płucami. Częste krwawienia są natomiast objawem nadciśnienia.

Swędzenia skóry
To nie tylko objaw alergii. Czasem to problemy z tarczycą, niewydolność wątroby lub choroby krwi. Ciągła, nadmierna bladość świadczy o anemii.

Włosy
Matowe to efekt źle zbilansowanej diety. Wzbogaćmy ją o białko, aminokwasy, cynk, selen i żelazo. Wypadanie to bardziej złożony problem. Może oznaczać bowiem niedoczynność tarczycy lub zaburzenia hormonalne albo wycieńczenie organizmu przez długotrwały stres.

Nie trzeba być specjalistą aby rozumieć język własnego organizmu. Wbrew pozorom daje nam on codziennie wiele sygnałów, które dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia powinniśmy się nauczyć poprawnie odbierać i interpretować.

Sabina Słowińska
Ilość wyświetleń: 4975

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+