Domowe SPA
4 luty 2013
Zimą nasza skóra jest w znacznym stopniu wysuszona, podrażniona, słabo odżywiona, a także zmniejsza się jej elastyczność. Jednak, aby ją zregenerować nie musimy natychmiast biec do drogerii i kupować najdroższe kosmetyki. Każda z nas sama może sobie zafundować luksus w zaciszu własnego mieszkania.
Dlaczego domowe kosmetyki?
Kiedy same przygotujemy dany produkt, przede wszystkim mamy gwarancję jego świeżości oraz jakości. Poza tym pewne jest, że taki kosmetyk nie zawiera w sobie agresywnej chemii czy konserwantów. Jest to istotne zarówno dla środowiska, jak i dla osoby, która z takiego produktu korzysta, ponieważ mniejsza jest możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Pamiętajmy także, że po zużyciu własnego kosmetyku nie zostają puste opakowania, które zanieczyszczają planetę. Ważny jest również fakt, że takie autorskie wykonanie daje pewność, że dany produkt nie był testowany na zwierzętach.

Peeling podstawa pielęgnacji
Pierwszym etapem pielęgnacji jest zawsze usunięcie zrogowaciałego naskórka, starych komórek oraz nagromadzonych zanieczyszczeń. Peelingi nie tylko oczyszczają i wygładzają skórę. Poprawiają również jej krążenie oraz koloryt, a także sprawiają, że lepiej są wchłaniane substancje czynne. Dlatego nie można mówić o pielęgnacji, pomijając zastosowanie peelingu.

photo/healthandbeautypages.com

Jak wykonać peeling w domu

Peeling kawowy
Składniki: Ok. ¼ szklanki fusów z kawy Ok. 2 łyżek żelu pod prysznic Wykonanie: Tuż przed zastosowaniem kosmetyku, mieszamy składniki, a następnie nanosimy okrężnymi ruchami na ciało. Po wykonaniu masażu spłukujemy resztki peelingu wodą.

Peeling cukrowy
Składniki: Ok. ¼ szklanki brązowego cukru trzcinowego Ok. 3 łyżek oliwy z oliwek Wykonanie: Mieszamy składniki, a następnie okrężnymi ruchami nakładamy je na skórę twarzy i masujemy ok. minuty. Po wykonaniu masażu spłukujemy twarz wodą.

Peeling cytrynowy
Składniki: 40 g soli gruboziarnistej 30 ml oleju roślinnego 7 kropli cytrynowego olejku eterycznego Wykonanie: Składniki mieszamy bezpośrednio przed użyciem i okrężnymi ruchami nakładamy na dobrze namoczone ciało.

Po krótkim masażu spłukujemy peeling ciepłą wodą.

Anna Pasternak
Ilość wyświetleń: 3814

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+