Zabiegi
27 luty 2013
Moda na spodnie biodrówki i bluzeczki w rozmiarze XS spowodowała, że niemal każda z nas chce mieć idealnie płaski brzuch i ładny pępek, który można ozdobić kolczykiem. Dlatego od wielu lat istnieje tendencja, by przeprowadzać umbilikoplastykę, czyli korekcję pępka. Jest to obecnie jedna z prostszych i bezpieczniejszych operacji przeprowadzanych w klinikach chirurgii plastycznej.
Rozmiar ma znaczenie
Idealny pępek jest mały i dobrze osadzony w brzuchu. Jednak źle zawiązana pępowina po urodzeniu sprawia, że w późniejszym czasie pępek jest niekształtny. Wtedy można zdecydować się na umbilikoplastykę, czyli korekcję deformacji pępka. Celem zabiegu jest zamiana rozmiaru lub kształtu okrągłej blizny. Podczas operacji koryguje się także wszelkie wybrzuszenia, powstałe w wyniku np. przepukliny.

Na czym polega zabieg?
Jeszcze do niedawna plastyka pępka była przeprowadzana podczas abdominoplastyki odwróconej, czyli plastyki górnej części brzucha. Jednak w wyniku mody, która napłynęła do nas z Hollywood, umbilikoplastyka to już rutynowy zabieg chirurgiczny.

photo/favim.com


W celu zmiany rozmiaru lub kształtu np. wypukłego pępka, chirurg wykonuje niedostrzegalne nacięcia w jego głębi. Następnie usuwa nadmiar skóry i tłuszczu i zszywa skórę wewnątrz pępka, tak, że blizny są mniej widoczne. Jeśli jest taka potrzeba, poprawia się także wszelkie wybrzuszenia i małe przepukliny, a następnie nadaje pępkowi normalny kształt. Szwy są zwykle rozpuszczalne, w związku z tym nie ma potrzeby ich usuwania.

Koszt plastyki pępka: ok. 2 000 zł.

Po zabiegu mogą wystąpić ból i lekkie zasinienie okolic pępka. Są to normalne objawy, które w żaden sposób nie przeszkadzają pacjentowi wrócić do lekkich czynności.

Aby wyniki operacji utrzymały się przez całe życie, nie powinno się drastycznie chudnąć lub znacząco przybrać na wadze.

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 7840

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+