Zabiegi
8 kwiecień 2013
Kobiety, które urodziły się z brwiami Breżniewa, dobrze wiedzą, że odpowiednio wydepilowane włoski potrafią diametralnie zmienić wygląd. Gorzej jeśli urodziłaś się z brwiami a la Marlena Dietrich. Na szczęście nawet na te cieniutkie niteczki chirurgia plastyczna znalazła sposób – przeszczep brwi.
Niczym Picasso
Przywrócenie naturalnego kształtu brwi wymaga od lekarza artystycznych zdolności. Chirurg musi być bowiem niczym malarz, który zakreśla odpowiedni kształt brwi, pasujący do rysów twarzy pacjentki.

Jest to trudna sztuka, ponieważ kierunek wzrostu włosów brwi zmienia się. W obszarze nasady nosa włoski rosną ku górze. Potem kierują się na zewnątrz i opadają. W związku z tym najważniejszym zadaniem lekarza jest zasadzenie cebulek włosa w taki sposób, aby rosły one zgodnie z naturalnym kierunkiem. To pociąga za sobą zmianę kąta nachylenie włosów, ponieważ niektóre z nich musza rosnąć pod kątem 45 stopni.

Jak wygląda przeszczep brwi?
Podczas przeszczepu brwi mała ilość włosów jest pobierana z powierzchni karku. Podczas zabiegu używa się pojedynczych włosków, a nie wielu włosków (tak, jak w przypadku transplantacji włosów na głowie). Włosy są przeszczepiane w taki sposób, aby mogły one potem podążać za naturalną krzywizną czoła. Ponadto przeszczepione włosy muszą być osadzone tak, aby przylegały płasko do powierzchni skóry.

Po zakończonym zabiegu konieczna jest wizyta u kosmetyczki, w celu regulacji nowych brwi.

photo/marloperry.com

Nowe brwi dla bogatych
Za artystyczne zdolności chirurga trzeba drogo zapłacić. Przeszczep brwi może bowiem kosztować nawet 10 000 zł. Dlatego wiele osób ostatecznie decyduje się na makijaż permanentny, który jest tańszy, ale nie daje tak naturalnego efektu, jak przeszczep brwi.

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 3170

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+