Kosmetykopedia
10 styczeń 2015
Zima to niewątpliwie piękna pora roku, jednak wtedy nasza skóra narażona jest w szczególnym stopniu na niekorzystny wpływ zarówno czynników atmosferycznych, takich jak niska temperatura, wiatr i mróz, jak również na wysuszające działanie powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego właśnie zimowa pielęgnacja powinna opierać się na nawilżaniu, odżywianiu i regeneracji skóry.
O tej porze roku dochodzi przede wszystkim do nadmiernej suchości skóry, niedoborów lipidów w naskórku, zaburzeń ochronnego płaszcza hydro-lipidowego, szorstkości skóry, a nawet do powstawania teleangiektazji, czyli pękania naczynek krwionośnych. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych skutków, polecamy pielęgnację w gabinetach kosmetycznych produktami profesjonalnymi firmy APIS, a w szczególności zabieg silnie regenerujący z wykorzystaniem naturalnego masła shea i oleju arganowego, a także zabieg ekstremalnie nawilżający, w którym dominuje ekstrakt z gruszki i korzenia rabarbaru. W pielęgnacji domowej warto pamiętać o stosowaniu kremów nawilżających i tłustych na noc, a przed porannym wyjściem z domu należy zaaplikować krem ochronny półtłusty.

photo/twitrconvers.com


Dla ciała
W przypadku pielęgnacji ciała, zimą chętnej poddajemy się długim rozgrzewającym kąpielom. Jednak zbyt częste, powodują suchość i utratę jędrności skóry, a także mogą prowadzić do powstawania teleangiektazji. W związku z tym warto stosować gorące kąpiele nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu z dodatkiem nawilżających soli i kosmetyków bogatych w niezwykle odżywcze mleczko pszczele, oleje roślinne, miód i propolis.
Ilość wyświetleń: 2333

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+