Domowe SPA
4 październik 2013
Usta nie są dostatecznie chronione przed działaniem czynników zewnętrznych ze względu na to, że pozbawione są zewnętrznej warstwy ochronnej i praktycznie w ogóle nie zawierają melatoniny. Podpowiadamy jak o nie dbać.
Nasze usta szczególnie narażone są na działanie promieni słonecznych. Nie możemy zapominać, że ochrona przed szkodliwym UV powinna być przez cały rok. Poziom szkodliwego UVA utrzymuje się niezależnie od pory roku. Poparzenie słoneczne ust może być przyczyną uszkodzenia włókien kolagenowych. Kolagen nadaje ustom jędrność i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Ekspozycja na słonce jest również jedną z przyczyn powstawania zmian opryszczkowych.

Jak je chronić
Do ochrony ust dermatolodzy szczególnie polecają produkty zawierające filtry przeciwsłoneczne. Ważne jest, aby aplikować je przed każdym wyjściem, zarówno latem jak i zimą. I zapomnij o oblizywaniu ust na powietrzu!

photo/bubblew.com


Warto również wyrobić w sobie pewien nawyk. Codziennie przed snem zafunduj swoim ustom 10-minutowy masaż miękką szczoteczką do ust. Pomoże to złuszczyć martwy naskórek, a w rezultacie pozwoli na lepsze przyswajanie substancji odżywczych z kosmetyków do ust.

Marta Gąska
Ilość wyświetleń: 2221

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+