Piersi - jaki kształt i rozmiar wybrać?
21 luty 2013
Podjęłaś decyzję - powiększysz sobie piersi. Jednak to dopiero początek drogi do idealnego biustu. Naturalny i piękny wygląd piersi po operacji uzależniony jest od wielkości, kształtu i, co najważniejsze, prawidłowego i indywidualnego doboru implantów. Dowiedz się, jak wybrać te najwłaściwsze, by uniknąć ryzyka reoperacji.
Jaki rozmiar implantów wybrać?
Zanim wybierzesz się do gabinetu chirurgii plastycznej powinnaś zrozumieć, że nie istnieje jeden idealny rozmiar biustu. Rodzaj implantu zależy przede wszystkim od budowy twojego ciała oraz kształtu i wielkości naturalnych piersi. Dla lekarza jest ważne także, jaki tryb życia prowadzisz. Jeśli jesteś osobą aktywną, która regularnie uprawia sport lub jogę, to ciężar większych implantów może być przeszkodą w kontynuowaniu takiego stylu życia.

Nie wiesz, jaki rozmiar implantów wybrać? Poproś chirurga plastycznego, który ma doświadczenie w tej dziedzinie, aby pokazał ci zdjęcia zoperowanych piersi pacjentek, które miały podobne, co ty, oczekiwania. Każdy profesjonalny chirurg daje swojej pacjentce różne rodzaje implantów do przymierzenia, aby pomóc wyobrazić sobie kobiecie jej nowy rozmiar biustu. Takie wypróbowanie różnych wielkości i kształtów implantów pomoże w podjęciu świadomej decyzji.

Większość pacjentek chce, aby jej piersi po operacji wyglądały na prawdziwe. Naturalnie wyglądające piersi wymagają odpowiedniego kąta nachylenie i odpowiednich proporcji, które będą pasowały do budowy twojego ciała. W związku z tym nie zawsze warto sięgać po miseczki D. Pamiętaj, że im większe implanty, tym większe ryzyko późniejszych problemów z wkładkami.

Jaki kształt wybrać?
Najczęstsze pytanie kierowane do chirurga plastycznego brzmi: Jakie wkładki wybrać? Okrągłe czy anatomiczne? Te o kształcie anatomicznym, nazywane potocznie łezkami, wyglądają naturalniej i są lepiej dopasowane do naturalnego kształtu piersi. Unika się wtedy widocznego uwypuklenia górnej części piersi, które następuje w przypadku zastosowania implantów okrągłych. Jeśli zdecydujesz się na implanty okrągłe, twoje piersi będą pełniejsze zarówno w dolnej, jak i w górnej części.

Jeśli jesteś młodą mamą, zdecyduj się na małe lub średnie implanty o kształcie anatomicznym. Tego typu wkładki często stosowane są u kobiet, które chcą, aby ich piersi odzyskały kształt i jędrność utracone po ciąży.

photo/socialitelife.com

Polityka Bezterminowej Wymiany Implantów
Pamiętaj, aby dopytać lekarza o to, jakiej firmy implanty zamierza zastosować podczas operacji. Profesjonalni producenci stosują Politykę Bezterminowej Wymiany Implantów. Oznacza to, że w ciągu całego życia pacjentki bezpłatnie wymieniane są wszystkie implanty, które utraciły integralność powłoki lub uległy opróżnieniu.

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 6408

Google+ Obserwuj w Google+